Sezon wiosna 2012 bez wątpienia został zdominowany przez kolor różowy. Pudrowy, magenta czy fuksja? Co więcej, dozwolone jest łączenie różu z różem. Tym bardziej i mniej różowym oraz równie intensywnym. Katy Perry podeszła do tematu dosłownie farbując włosy na różowo i wybierając cukierkowy komplecik- sukienkę i płaszczyk. Odważ się i ty!

Projektanci tacy jak Gianfranco Ferre, Alberta Ferretti, Moschino Cheap & Chic, Dolce&Gabbana, Lanvin wyjątkowo upodobali sobie tę kolorystykę w tym sezonie. Cukierkowe kolekcje prześcigają się pomysłowością i oryginalnością stylu. Zmysłowe i zwiewne czy słodkie i grzeczne?

Róż króluje na wybiegach

Różowa sukienka w czarne grochy

Różowa sukienka z czarnym paskiem

Długa, różowa sukienka

Brylować będą też  różowe dodatki. Warto rozejrzeć się za torebką na długim pasku, wiosenną apaszką albo żakietem. Róż ma to do siebie, że rozbudza w nas pozytywne myślenie. Przetestujcie to zakładając rano malinową sukienkę zamiast szarej marynarki.

Różową stylistykę ,,podchwyciły” również polskie celebrytki. Monika Brodka i Olga Kaczyńska pozowały ostatnio w płaszczykach koloru magenty.

Polskie celebrytki w różu

 

Autor: Aleksandra Daniszewska

Źródła:
http://www.style.com/fashionshows/review/S2012RTW-CHEAPCHIC
http://www.fashionologie.com/Alberta-Ferretti-Spring-2012-19162610?page=0,0,12
http://fleszstyle.pl/szukaj.html?cmk_id=4030&content_type=0