Telefony w pewien sposób ciągle opierają się miniaturyzacji. Można powiedzieć, że przyjął się pewien standard, poniżej którego nie schodzi się, jeśli chodzi o rozmiar słuchawki. Czasami nie jest zbyt wygodnie trzymać telefon non stop przy uchu. Tutaj z pomocą przychodzą nam słuchawki z mikrofonem na Bluetooth. I jedną z takich słuchawek dzisiaj testujemy.

Model Nokia BH-904 to propozycja fińskiego producenta w dziedzinie słuchawek bezprzewodowych. Wyposażono ją w specjalną technologię redukcji szumów. Jak to działa? Mamy tu dwa mikrofony. Jeden zbiera bezpośrednio mowę użytkownika, drugi zaś odbiera resztę odgłosów. Dzięki temu mikroprocesor może decydować o wzmocnieniu naszej mowy i redukcji szumów. I rzeczywiście, jakość dźwięku podczas rozmowy oraz moja słyszalność u rozmówcy wzrosła. Bez problemu można zrozumieć rozmówcę nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Słuchawka posiada przycisk odbioru rozmowy, regulację głośności oraz przełącznik odrzucenia rozmowy. Mikrofon dla użytkownika jest umieszczony na dodatkowo wysuwanej części – nie jest on oddalony od ust jak w niektórych małych modelach obecnych na rynku. Słuchawka leży komfortowo na uchu, niezależnie od tego, na które (lewe czy prawe) ją założymy.

Czas na oceny. Słuchawka wygląda profesjonalnie, jednak nie wyróżnia się niczym szczególnym. Za design – 4. Technologia na 5 – funkcja redukcji szumów faktycznie bardzo dobrze działa. Funkcjonalność oceniamy na 4 z plusem. Przyciski trudno wyczuć palcem, gdy mamy słuchawkę założoną na uchu – aby np. wyregulować głośność, trzeba ją zdjąć z ucha