W skrócie The BRITs czyli coroczne wydarzenie na którym przyznawane są nagrody brytyjskiego przemysłu fonograficznego.


W 2011 roku wydarzyło się od groma na rynku muzycznym w Wielkiej Brytanii. Dużo powrotów,  wiele ciekawych odkryć, więc pora na podsumowanie tego wszystkiego już 21 lutego na gali Brit Awards 2012!

Do nominowanych należą m.in. Ed Sheeran czyli młodziutki wokalista prezentujący muzykę folk rock oraz hip hop. Artysta ma duże szanse na zdobycie nagrody ponieważ jest nominowany aż w 4 kategoriach: na Najlepszego Brytyjskiego Artystę Solo, gdzie zmierzy się m.in. z  James’em Morrison’em i Professor’em  Green’em. Otrzymał również nominacje w kategorii Największy Przełom, Najlepszy Brytyjski Singiel oraz Brytyjski Album Roku.


ED Sheeran

Z kolei jeśli chodzi o płeć przeciwną największe szanse na wygraną ma Adele (nominowana w 3 kategoriach, na Najlepszą Brytyjską Artystkę Solo, Najlepszy Brytyjski Singiel” Someone Like You” oraz Brytyjski Album Roku) oraz Jessie J( również otrzymała nominacje w 3 kategoriach: Najlepszy Brytyjski Singiel „Price Tag”, Najlepsza Brytyjska Artystka Solo i Największy Przełom).


adele

Brytyjskie zespoły jakie zdobyły nominacje to: Arctic Monkeys, Chase&Status, Coldplay, Elbow i Kasabian.
Natomiast z międzynarodowych artystów płci męskiej na gali ujrzymy Bruno Marsa, Aloe Black’a, Bon Iver, Davida Guetta oraz Ryana Adamsa. Przedstawicielki płci pięknej to Beyonce, Bjork, Feist, Lady Gaga oraz Rihanna.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników które odbędzie się już 21 lutego!