Dziwaczny telefon o nazwie Retro Handset Brick został wyprodukowany przez Labs Shisha w nostalgicznym hołdzie dla lat 80. Starsi internauci na pewno pamiętają czasy, kiedy aparat telefoniczny nie mieścił się w kieszeni. Dla młodszych nowy gadżet jest równie interesujący. Retro Handset Bluetooth Brick to prawdziwa cegła, która może być zarówno telefonem domowym, zabawką, jak i modnym wyposażeniem biurka.

„Retro Handset Brick” to bezprzewodowa słuchawka Bluetooth, stylizowana na lata 80., tzw. „cegła". Dostępna jest w czterech kolorach: Klasyczna Biel, Neonowy Błękit, Neonowa Zieleń i Gorący Róż.

Słuchawkę możemy swobodnie postawić, ma wtedy 13 cali wysokości. Retro Cegła robi wrażenie na biurku, a prawdziwy lans to używanie jej na ulicy.  Waży mniej niż oryginał, jest miła w dotyku. To stylowy substytut telefonu komórkowego.

Wykonuje i odbiera połączenia w wysokiej jakości dźwięku cyfrowego. Podświetlana klawiatura pozwala użytkownikom nawiązywać połączenia bezpośrednio ze słuchawki. Wbudowany zestaw głośnomówiący zapewnia swobodę i wolne ręce podczas rozmowy. 8 znaków alfanumerycznych i wyświetlacz LED dają łatwe poruszanie się po menu.

Przy użyciu połączenia Bluetooth w telefonie komórkowym, Retro Cegła łatwo współdziała z iPhone, Android lub Bluetooth. Może być również używana jako słuchawka VOIP. Funkcja ta pozwala na wykonywanie bezpośrednich połączeń Skype.

Zestaw głośnomówiący jest przydatną funkcją dla tych, którzy lubią mieć wolne ręce. Cegła posiada regulację głośności, która pozwala prowadzić konwersacje w praktycznie każdym miejscu.

Lata 80. to okres, do którego nawiązuje większość współczesnych trendów. Must have dla gadżeciarzy.

Autor: sj