W wieku 24 lat, Paloma Faith mogłaby napisać ciekawą biografię. Urodzona w Hackney w Anglii, zanim wzięła szturmem scenę muzyczną, była asystentką magika! Potem zmieniła profil zawodowy na burleskową tancerkę, następnie na aktorkę. Pojawiła się w filmie „St Trinian's” grając mroczną Andreę oraz w „Imaginarium of Dr Parnassus”. Gdzieś w międzyczasie pracowała jako asystentka dla marki Agent Provocateur. Wystąpiła w teledysku brodatego hip-hoppowca Scroobiusa Pipa, po czym nawiązała współpracę z Epic Records. A to dopiero początek.

Jej debiutowy singiel „Stone Cold Sober” z jej album „Do You Want The Truth Or Something Beautiful?”, szybko znalazł się na liście hitów w Wielkiej Brytanii.
Faith porównuje się często z Amy Winehouse i Duffy. Rzeczywiście wystarczy rzucić do pralki tatuaże i wysokie upięcie włosów Winehouse, styl lat 50’ Duffy, burleskowy czar Ditty von Teese, zapożyczyć jeszcze modny rudy od La Roux i mamy hybrydę. Do tego mieszanka hiszpańsko angielskich korzeni robi swoje. Teledyski są przemyślane, dopasowane do wizerunku Faith. Stylizacja na piątkę. 
W jej piosenkach wyczuwa się soul Billie Holiday, Dusty Springfield i Etty James. Ekscentryczny wizerunek Palomy na początku porównywano z wybrykami Lady Gaga. Ale wygląd Faith, niczym gwiazdy pin- up odzwierciedla jej dni spędzone na burleskowej scenie. Sama Paloma określa swoje wcześniejsze występy słowami : „David Lynch spotyka Williama Blake‘a w cyrku”.

Brytyjska kampania reklamowa, promująca używanie alkoholu z rozsądkiem, użyła nawet w tle słów jej piosenki „I Just Wait„: „Nie zacząłbyś nocy w ten sposób, więc czemu tak ją kończyć?”("You wouldn't start a night like this so why end it like this"). Te jak i większość piosenek pisze dla niej utalentowany Ed Harcourt.
Kolejny singiel „New York” jest balladą, pełną jazzu, bluesa, którą od razu chce się nucić. Diva Faith to postać, o której trzeba wiedzieć. Paloma wystąpi niedługo na imprezie Bestival na Isle of Wight