Ubisoft ogłosił, że trwają prace nad Assassin’s Creed Revelations, czwartą odsłoną niezmiernie popularnej i uznanej przez krytyków serii gier wideo. Tworzona i rozwijana przez Ubisoft Montreal przy wsparciu studiów Ubisoft Annecy, Massive, Quebec, Singapore i Bucharest, gra Assassin’s Creed Revelations zaprezentuje najbardziej niezwykłe doświadczenia dostępne do tej pory w serii oraz punkt kulminacyjny historii Ezio. Gra zostanie wydana na konsole Xbox 360 ®, PlayStation®3 i komputery PC w listopadzie 2011 roku.

Wprowadzona w 2007 roku seria Assassin’s Creed, w pierwszych trzech odsłonach, sprzedała się w ponad

28 milionach egzemplarzy i jest uznawana za jedną z najlepiej sprzedających się serii gier na konsole nowej generacji. Seria Assassin’s Creed, określana jako jedna z najbogatszych, najbardziej absorbujących w branży, wykroczyła poza rynek gier video i obejmuje również komiks, Facebook’a, powieści, filmy krótkometrażowe i wiele innych.

W Assassin’s Creed Revelations, legendarny assassyn Ezio wyrusza w podróż pełną odkryć i objawień, podążając śladami swojego mentora Altaïr’a. Ścieżka ta jest jednak niebezpieczna – zabierze Ezio do Konstantynopola, serca imperium Ottomańskiego, gdzie rosnąca armia Templariuszy grozi destabilizacją regionu.

W Revelations powróci uznany tryb rozgrywki wieloosobowej, udoskonalony i rozszerzony o nowe opcje, mapy oraz postacie, pozwalając sprawdzić swoje zdolności zabójcy w grze z innymi fanami z całego świata. Najnowsza odsłona sagi Assassin’s Creed wzbogaci się o nowy tryb gry umożliwiający graczom manipulowanie strukturą wspomnień Desmonda oraz użyciem Animusa w celu odkrycia tajemnic jego przeszłości i spojrzenia w przyszłość.

“Realizacja ostatniego rozdziału trylogii Ezio jest przełomowym momentem dla marki Assassin’s Creed, dla nas oraz naszych fanów.” – mówi Alexandre Amancio, dyrektor kreatywny Ubisoft Montreal. „Assassin’s Creed Revelations zawiera wiele nowych funkcji i kilka znaczących niespodzianek. Nie możemy się doczekać, aby podczas targów E3 w tym roku, pokazać naszym fanom to co mamy do zaoferowania.”

Dodatkowe informacje na temat Assassin’s Creed Revelations można znaleźć w czerwcowym wydaniu Game Informer Magazine, który ukaże się na rynku w tym miesiącu.

Wejdź na www.assassinscreed.com i http://www.facebook.com/assassinscreed po więcej informacji.