Wśród warszawskich restauracji pojawiło się nowe miejsce, w którym jeszcze na pięć miesięcy przed wakacjami możesz poczuć ten wyjątkowy klimat – niezapomnianych słonecznych, greckich wakacji.

W pobliżu metra Imielin odnaleźliśmy nową grecką tawernę, w której możesz skosztować przysmaków kuchni śródziemnomorskiej.  Oryginalne tzatziki, grillowany bakłażan, grecka sałatka z prawdziwa grecka fetą, tradycyjna zapiekanka Mousaka, czy uwielbiane greckie souvlaki składające się z kawałków mięsa wieprzowego, kawałków kurczaka czasem owiniętych również w plasterki boczku, nadzianych na szpadkę i upieczonych na grillu. Mmm. Pychota ! A to tylko niektóre warte skosztowania potrawy z szerokiej, pachnącej urlopem na wyspach greckiej Ellady karty. Warto wspomnieć, że do przygotowywania potraw wykorzystywane są sprowadzane prosto z Grecji oliwki, papryka, jogurt i oczywiście oryginalna  feta.

Obowiązkowo do posiłku warto wypić lampkę czerwonego lub białego wina. Dla bardziej wymagających oczywiście przygotowane są typowe greckie trunki takie jak Ouzo czy Metaxa.

Tawerna Mylos zaprasza wnętrzem w typowej biało – niebieskiej kolorystyce przywołując wspomnienia leniwych ciepłych wieczorów. Dół bardziej lunchowy, idealny na rozmowę biznesową czy szybkie spotkanie przyjaciółmi w środku dnia.
Antresola idealna na szalone wieczory nie kończące się po pierwszej lampce wina bądź romantyczna kolację.

Dodatkowego uroku dodają temu miejscu organizowane dwa razy w tygodniu (środa, czwartek godz. 19.00) BUZUKI – grecka muzyka na żywo, oraz osoba właściciela – prawdziwego z wyglądu i charakteru Greka.

Nie musisz czekać cały rok by znów odkryć słoneczne lekkie dania, optymizm i energie mieszkańców Grecji. Odwiedź Mylos, najedz się pysznie, a cały wieczór opij szklaneczką zimnego Ouzo i tańcz w rytm Zorby !

Informacje o restauracji i mapka dojazdu na www.mylos.pl