Już w ten piątek 26 czerwca 2009 odbędzie się uroczyste otwarcie nowego klubu w Warszawie. Nowa klubokawiarnia mieście się w miejscu, gdzie niegdyś były sprzedawane bilety stacji PKP na Powiślu.

Trzech kolegów, Norbert Redkie, Bartek Kraciuk i Dawid Bednarski w ostatniej chwili zdecydowali się na otworzenie klubu właśnie tam. Budynek dawnej kasy biletowej z początku lat 60-tych popadał w coraz większą ruinę. Chłopcy wygrali przetarg i postanowili przywrócić dawny blask tej doskonałej modernistycznej architekturze.
Budynek został odnowiony przez młodych architektów z grupy projektowej Centrala, którzy z wielkim zapałem wzięli się od razu do pracy. Mieli tylko dwa zdjęcia z dawniejszych lat, które by pozwoliły wyobrazić sobie, jak tu kiedyś było.
Architekci mieli niełatwe zadanie. Budynek ma zaledwie 70 metrów. Jednak udało im się pomieścić i przystosować lokal do kawiarnianych potrzeb.
Idea lokalu jest stworzenie miejsca, gdzie w ciagu dnia funkcjonowałaby tu kawiarnia, a nocą "kiosk z wódką i kulturą". Panowie zapraszają artystów, którzy chcieliby przedstawić swoje prace, pomysły. Myślą również aby organizować koncerty plenerowe.

Akcja otwierająca 26 czerwca będzie miała kilka symbolicznych wymiarów.  Norbert Redkie, Bartek Kraciuk i Dawid Bednarski chcą połączyć klubokawiarniaę z kluturą. Ich zdaniem kultura w mieście jest młoda, prężna i działa razem. Stąd pomysł na zaproszenie do akcji otwierającej  KluboBusu, który tego dnia będzie miał przystanki pod Klubokawiarnią Chłodna 25, Planem B., Obiektem Znalezionym i będzie mógł przewieźć część gości do Warszawy Powiśle

Warszawa Powiśle to specyficzne miejsce. Wciąż widzimy tam plac budowy. Jednak tego co dokonują gospodarze klubokawiarnii to jedyny ratunek dla dawnej znakomitej polskiej architektury aby przetrwała.

Warszawa Powiśle- Pierwsze Otwarcie:
26 czerwca (piątek)
ANTYKRYSTYNA stworzony specjalnie na tę okazję duet Marcina Maseckiego i Macia Morettiego
DISTORTED ANIMALS audiovisual live act
MACIEK SIENKIEWICZ jako Mr Mac HD (Yacht Rock Disko)
Dzięki uprzejmości KLUBOBUSU i zaprzyjaźnionych miejsc, część z Was będzie miała zapewniony transport (ilość miejsc ograniczona!).
Odjazdy: 21:30 - Chłodna 25 | 22:45 - Plan B | 24:00 - Obiekt Znaleziony.
Do zobaczenia,
Warszawa Powiśle
/// START PUNKTUALNIE O 22:00 ///