Najnowsza kolekcja marki Reebok inspirowana jest twórczością amerykańskiego artysty współczesnego Jeana Michela Basquiata. Jest on prekursorem graffiti, oraz przedstawicielem nowego ekspresjonizmu. Jego prace charakteryzują się połączeniem nowoczesnej „sztuki ulicy” z prymitywną twórczością afrykańską raz elementów komiksu z napisami. Obrazy wyrażają zawrotne tempo miejskiego życia, a barwy nawiązują do multikolorowego Nowego Jorku. Tym sposobem Basquiat wdrał się na salony sztuki i stał się z jednym z najbardziej rozpoznawalnym artystów współczesnych. 

Firma Reebok, zainspirowana twórczością artysty, stworzyła niezwykła kolekcję. Klasyczne modele butów tej marki, takie jak Freestyle, NPC Clean oraz Ex-O- Hi Fit Plus, dzięki graficznym nadrukom stały się o wiele bardziej atrakcyjne. Oprócz nawiązań do sztuki Basquiata, w kolekcji obecne są również bezpośrednie nawiązania do jego prac (np. biało- czarne motywy na butach odwołują się do słynnego dzieła Pegasus). Poza tym- cytaty, urwane zdania, symbole, rysunki, bazgroły- te motywy są sztandarowymi wzorami tej kolekcji. Tak ozdobione buty, emanują energią i zaskakują zestawieniami kolorystycznymi. Bezsprzecznie kojarzą się z intensywnym życiem Nowego Jorku. Stworzone je z myślą o osobach niezależnych, kreatywnych, które chcą się poczuć niepowtarzalnie. Niesamowite wzory butów Reebok Basquit zapewniają takie samopoczucie oraz wysoki komfort użytkowania.

Dodatkowo, do każdej zakupionej pary obuwia dodawany jest plakat z reprodukcją prac artysty. Ten wyjątkowy mariaż sztuki i legendarnych modeli butów niewątpliwie znajdzie wielu zwolenników. 
Ceny butów zależne są od modelu: Ex-O-Fit Plus Hi –429 zł,NPC Clean –369 zł,
Freestyle -429 zł, Classic Leather Lux: 430 zł