Niemal wszystkie sprzęty, które dostarczają nam dziś domowej rozrywki wymagają pilota. Dlatego urządzenie, które upraszcza ich kompleksową obsługę staje się kluczowym rozwiązaniem, ułatwiającym choćby najprostsze czynności, takie jak oglądanie telewizji. Dziś Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) rozszerza odnoszącą sukcesy linię pilotów Logitech® Harmony®, prezentując Logitech® Harmony® 600 i Logitech® Harmony® 650. Tym samym daje użytkownikom całkowitą kontrolę nad ulubionymi urządzeniami, którą mogą uzyskać za pomocą naciśnięcia jednego guzika. Oba nowe piloty są łatwe w konfiguracji oraz codziennym użytkowaniu i mogą zastąpić nawet pięć innych.

„Dlaczego musimy mieć oddzielnego pilota do telewizora, osobnego do nagrywarki DVR, kolejnego do odtwarzacza DVD i jeszcze innego do sprzętów A/V?” – pytał Ashish Arora, vice president i general menager grupy digtal home w Logitech. „Logitech Harmony łączy je wszystkie w jeden, czyniąc domową rozrywkę prawdziwie beztroską 
dla każdego, kto sięgnie po pilota” – dodał. 
Gdy rodzina i przyjaciele zbierają się wspólnie przed telewizorem, Logitech Harmony naprawdę ułatwia zadanie. Aby automatycznie włączyć odpowiednie urządzenie 
i wybrać dla niego ustawienia, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Po zakończeniu jednorazowej konfiguracji online należy wybrać odpowiednią czynność, na przykład „Oglądaj DVD”, a pilot Logitech Harmony automatycznie włącza odpowiednie urządzenie. 
W pilocie Logitech Harmony 600 wszystkie polecenia potrzebne do obsługi danego urządzenia, takie jak włączanie i regulacja głośności, wyświetlą się na monochromatycznym wyświetlaczu. W razie potrzeby ten sprytny ekran może nawet udzielić pomocy – wystarczy nacisnąć przycisk Help i odpowiedzieć na pojawiające się pytania.

Tym, którzy wolą kolorowe ekrany, Logitech proponuje Logitech Harmony 650, na którego wyświetlaczu można zobaczyć ikony ulubionych programów oraz polecenia odpowiednie dla używanego sprzętu. Podczas oglądania telewizji na ekranie pojawiają się ikony najważniejszych kanałów, dzięki którym można wybrać ulubiony program za pomocą jednego kliknięcia – nie trzeba wpisywać czy zapamiętywać numeru, pod którym się znajduje.

Oba piloty mogą zastąpić do pięciu innych kontrolerów, eliminując wszystkie związane 
z nimi komplikacje i bałagan. Nowe modele dołączają do wciąż rozwijanej przez Logitech linii Harmony, czyli rodziny wielokrotnie nagradzanych urządzeń, w skład której wchodzą: Logitech® Harmony® 700 z funkcją doładowania, który kontroluje do sześciu urządzeń oraz pilot Logitech® Harmony® One z zachwycającym dotykowym wyświetlaczem. 

Nigdy więcej kodów dostępu
Ustawienie pilota Logitech Harmony jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć go do komputera i zainstalować dołączone oprogramowanie. Potem należy już tylko wprowadzić numery serii i modele urządzeń, a software Logitech Harmony zrobi całą resztę. Logitech Harmony będzie wirtualnie kontrolować każde domowe urządzenie działające na podczerwień – od odtwarzaczy kaset wideo po odtwarzacz Blu-ray™. 
Logitech wspiera ponad 250 tysięcy urządzeń, oferowanych przez ponad 5 tysięcy producentów. Baza sprzętów jest rozbudowywana każdego dnia, więc pilot będzie działał także z tymi urządzeniami, które dopiero dołączą do domowych centrów rozrywki. 

Cennik i dostępność  
Logitech Harmony 600 będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 249 PLN, natomiast Logitech Harmony 650 w sugerowanej cenie detalicznej 329 PLN. Oba nowe modele pilotów mają być dostępne na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych w marcu. Natomiast Logitech Harmony 700 i Logitech Harmony One są już dostępne w sprzedaży odpowiednio w cenie: 539 PLN i 839 PLN