Wedle informacji jakiej udzielił niedawno mediom perkusista zespołu Snow Patrol Jonny Quinn, już w pierwszej połowie przyszłego roku zostanie wydany kolejny studyjny album grupy. Powstały w połowie lat 90-tych irlandzki zespół ma na swoim koncie już 5 krążków, z których każdy kolejny okazywał się być większym sukcesem od poprzedniego. Jak do tej pory największym hitem Snow Patrol okazał się czwarty ich album zatytułowany „Eyes Open”, który pokrył się aż siedmiokrotnie platyną w Wielkiej Brytanii i zajął pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się płyt w 2006 roku na wyspach. W Stanach Zjednoczonych zespół nie radzi sobie aż tak przebojowo jak w rodzinnej Europie, ale i tak udało im się kilkakrotnie uzyskać tytuł platynowej płyty dla swoich produkcji.

Irlandczycy są też laureatami wielu prestiżowych nagród muzycznych, a ich piosenki z są wykorzystywane jako ścieżki dźwiękowe w filmach i serialach jak np. utwór „Signal Fire", który pojawił się na oficjalnym soundtracku do trzeciej części filmowych przygód Spidermana.

Jak podał Jonny Quinn zespół wjedzie do studia jeszcze w październiku tego roku i rozpocznie nagrywanie szóstej płyty, która ma być utrzymana w charakterystycznym dla grupy indie-rockowym stylu. Muzyk zdradził także, iż większość piosenek jakie pojawią się na nowym albumie powstaje w przeróżnych miejscach takich jak plaża w Irlandii, autobus czy budka telefoniczna. Snow Patrol obok takich artystów jak niepokorny Van Morrison, liryczny Damien Rice czy pełen energii zespół The Frames z Glenem Hansardem na czele pozostaje jednym z najsłynniejszych muzycznych towarów eksportowych Irlandii