Koreański producent samochodów, Hyundai, zaczyna powoli dość duże zmiany w oferowanych przez siebie modelach aut. Niedawno Hyundai zaprezentował nową wersję terenówki Santa Fe, a teraz przygotowuje się do prezentacji odświeżonej wersji Sonaty. I trzeba przyznać, że wprowadzone modyfikacje robią wrażenie.

Wygląd zewnętrzny łączy klasykę z lekko sportowym duchem i nowoczesnością. Kiedyś pisaliśmy o tym, że prawie każdy nowy model samochodu posiada charakterystycznie wyprofilowany bok nadwozia. Nie inaczej jest w tym modelu. Patrząc z boku nie widzimy limuzyny, a zarysy sportowego coupe. Widać nawiązania projektantów do Mercedesa CLS i Volkswagena Passata CC. Ciekawy design mają również tylne światła - zdają się wypływać z boku nadwozia. Z tego, co możemy zobaczyć na zdjęciach, które pojawiły się w sieci widać, że wnętrze również zostało zaprojektowane futurystycznie (zwłaszcza deska rozdzielcza samochodu).

W najbliższym czasie szykuje się premiera tego modelu w Korei i na rynku amerykańskim. W Europie na ten samochód poczekamy do roku 2010.