Ciężki orzech do zgryzienia ma Lamborghini pracując nad kolejnymi modelami, ponieważ musi się naprawdę "wytężyć", żeby przebić swoje poprzednie dzieła. Szczerze mówiąc do tej pory im się udaje, więc czemu coś miałoby się zmienić?

Najnowszy model zaprezentowany we Frankfurcie to Gallardo 570-4 Super Trofeo Stradale. To najprawdopodobniej najbardziej ekstremalny samochód Lamborghini (oprócz Sesto Elemento), który miał okazje powstać. Inspiracją dla tego modelu był słynny samochód rajdowy Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Nowe Gallardo łączy więc cechy wozu wyścigowego z tymi, których wymaga współczesna ulica.

Samochód został zaopatrzony w silnik V10, który generuje moc rzędu 570 KM. Posiada również wielki spoiler, który znacznie poprawia stabilność podczas dużych prędkości. Dodatkowo, całość została wykonana z włókna węglowego, co czyni, że lekkie Gallardo osiąga pierwszą setkę w 3.4 sekundy.

Warto dodać, że w gamie kolorów pojawił się nowy- "Rosso Mars", który nawiązuje do tradycyjnej kolorystyki włoskich samochodów rajdowych.

Z pewnością jest to wyśmienity samochód, który zapewni nieziemską radość z jazdy, jednak zostanie wyprodukowany jedynie w ilości 150 egzemplarzy.