Wkrótce gracze ponownie wyruszą na wojnę i to dwukrotnie!


Jedna z najpopularniejszych serii wojennych gier akcji będzie się w najbliższym czasie bardzo dynamicznie rozwijać. Z wielką przyjemnością chcielibyśmy ogłosić, że pracujemy nad dwoma zupełnie nowymi pozycjami z tego cyklu - Battlefield: Bad Company 2(tm) i Battlefield 1943(tm).

Pierwsza z nich to bezpośrednia kontynuacja wielkiego hitu z minionego roku. Gracze ponownie dołączą do oddziału żołnierzy i wezmą udział w działaniach wojennych na wielką skalę. Jak zwykle będzie dużo strzelaniny i wybuchów - krótko mówiąc, niszczenia wszystkiego, co się napotka. Realistyczną destrukcję zapewni technologia graficzna Frostbite(tm), która tak znakomicie sprawdziła się w pierwszej części Battlefied: Bad Company(tm). Kontynuacja dostępna będzie w wersji na komputery PC oraz Xbox 360(tm) i PLAYSTATION(r)3.

Ponadto równolegle powstaje gra, zatytułowana Battlefield 1943. Jej kluczowym elementem ma być tryb zabawy wieloosobowej, obsługujący do 24 chętnych jednocześnie. Gracze zostaną przeniesieni w realia II Wojny Światowej, aby wziąć udział w trzech historycznych bitwach - w rejonie Guadalcanal, Wake Island i Iwo Jimy. Będzie można korzystać z autentycznych rodzajów broni oraz ówczesnych maszyn bojowych. Gra pojawi się jeszcze w tym roku 
i będzie dostępna dla PC oraz Xbox 360 i PLAYSTATION 3.
Wersja konsolowa dystrybuowana będzie odpowiednio za pośrednictwem Xbox LIVE(tm) i PLAYSTATION(r)Store.

Więcej na stronie  http://polska.ea.com/1943 i http://polska.ea.com/badcompany2