Kulki gejszy – gadżet dostępny w każdym sex shopie. Połączone kulki wprowadza się do pochwy, a przy poruszaniu kulki ocierają się o siebie i delikatnie drżą, przynosząc kobiecie subtelną, ale wyraźnie odczuwalną, erotyczną przyjemność. To na punkcie tej zabawki oszalały kobiety na całym świecie! W czasach, gdy żeńska seksualność przestaje być tematem tabu, gdy kobiety domagają się satysfakcjonującego życia seksualnego, sklep erotyczny przestaje być miejscem, które poważne panie powinny omijać szerokim łukiem. Poważne (oraz mniej poważne) kobiety biorą życie w swoje ręce i dokładnie sprawdzają, co na nie działa, co je kręci, a co podnieca. Tym bardziej że nie o samą przyjemność tu chodzi. I tu zaczyna się najciekawsze. Okazuje się, że coraz częściej zakupy w  sklepie intymnym polecane są przez lekarzy. A kulki gejszy to idealny przykład na połączenie tego co przyjemne, z tym co zdrowe i pożyteczne. Trening intymny z pomocą kulek waginalnych to aktualnie najpopularniejszy trend w kobiecej intymności codziennej.

Kulki gejszy (tak wyglądają: http://www.sklep-intymny.pl/product-pol-486-Kulki-gejszy.html) to idealny trening dla mięśni dna miednicy. Wprowadzając kulki do pochwy (robi się to podobnie jak w przypadku aplikacji tamponu, warto w tym celu użyć lubrykantu, by uniknąć ewentualnych podrażnień) fundujemy mięśniom Kegla małą, przenośną siłownię. Mięśnie układają się w coś w rodzaju hamaku i automatycznie się napinają, tak aby kulki nie wypadły podczas marszu czy innej aktywności. Mięśnie Kegla to grupa mięśni biernych. Dlatego aby utrzymać je w formie, należy zmuszać je do wysiłku. Jeżeli użycie kulek wydaje Ci się na razie zbyt forsujące – rozpocznij tradycyjny trening wzmacniający. Chodzi o regularne, codzienne napinanie mięśni dna miednicy. Najlepiej sprawdzić, czy napinanie jest prawidłowe podczas wizyty w toalecie. Chodzi o ten rodzaj napięcia, którym możesz powstrzymać strumień moczu. Pamiętaj jednak, by przy okazji nie napinać mięśni ud albo pośladków. Postaraj się zrelaksować i ćwiczyć jedynie konkretną partię – same mięśnie Kegla. Gdy już będziesz przekonana, że dokładnie wiesz, o który zespół mięśniowy chodzi, poćwicz napięcia w różnych pozycjach – na stojąco, siedząco, kucając czy idąc. Gdy dojdziesz do wprawy, będziesz bez problemu wykonywać ćwiczenia, gdy tylko sobie o nich przypomnisz – proponuję wykorzystać chwile czekania na autobus, na koleżankę, na lunch… Każda chwila jest cenna!

Dlaczego nagle powinnaś zacząć ćwiczyć? Masz wrażenie, że to kolejna, wygenerowana przez media „konieczność”? Nic bardziej mylnego! O mięśniach Kegla zaczęło być głośno stosunkowo niedawno. Obecnie, właściwie na wszystkich zajęciach w szkołach rodzenia podkreśla się ich istotną rolę w życiu intymnym kobiety. Tak, mięśnie Kegla pomagają urodzić naturalnie i szybciej zregenerować się macicy w czasie połogu. Ale o mięśnie dna miednicy powinny zadbać wszystkie kobiety, bez względu na decyzję o posiadaniu lub nie posiadaniu dzieci! Słaba forma tych partii może doprowadzić do: zmniejszenia satysfakcji seksualnej, nietrzymania moczu, obniżania się i wypadania narządów rodnych oraz wad postawy. Uchroń się przed szeregiem przykrych konsekwencji i rozpocznij łatwy, regularny trening. Oto on:

1 tydzień: 1 seria (10 powtórzeń*)
2 tydzień: 2 serie (po 10)
3 tydzień: 3 serie (po 10)
4 tydzień: 2 serie (po 20)
5 tydzień: 3 serie (po 20)
6 tydzień: 4 serie (po 20)
7 tydzień: 4 serie (po 25)
* 1 powtórzenie oznacza zaciśnięcie mięśni Kegla na 10 sekund

W okolicach czwartego tygodnia na pewno poradzisz sobie także z treningiem z kulkami gejszy. Pamiętaj, że trening nie tylko zadba o Twoje zdrowie, ale także pozwoli Ci cieszyć się jeszcze bardziej satysfakcjonującym życiem seksualnym. Dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla pozwalają bowiem na dobieranie konkretnego poziomu intensyfikacji doznań erotycznych podczas stosunku dopochwowego (mięśnie pochwy mogą mocniej lub lżej zaciskać się wkoło penisa), co przynosi dodatkową rozkosz zarówno kobiecie, jak i jej partnerowi. 

Warto dodać na koniec, że kulki gejszy to wydatek rzędu 20 zł / 30 zł, a można je nabyć online na przykład w sex shopie. Renomowane sklepy erotyczne razem z produktem wysyłają poradnik ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi jak zacząć intymny fitness, jak prawidłowo umieścić kulki waginalne w pochwie, no i oczywiście jak ćwiczyć dla najlepszego efektu.