Dla kobiety to najważniejsza suknia w jej życiu. Dla wszystkich narzeczonych oprócz przeróżnych sytuacji związanych z organizacją ślubu i wesela stoi najważniejszy zakup. Zakup sukni ślubnej. Salony zaczynają oferować już nową kolekcję na sezon wiosna – lato 2009. Kupując suknię teraz możesz trafić na jakieś obniżki i upusty, gdyż salony szykują miejsce na nową kolekcję. Wiadomo, że moda ślubna rządzi się swoimi prawami i tylko w niewielki sposób nawiązuje do tej mody z wybiegów. Co styliści i projektanci szykują dla przyszłych panien młodych w nowym sezonie?

Przede wszystkim na pewno będzie bardzo elegancko i stylowo. Moda ślubna zaczyna się inspirować modą z czerwonych dywanów i sukien z filmów. W tym sezonie znikną wielkie suknie, przyjdzie minimalizm, skromność, prostota. Coraz częściej widać, że polskie panny młode wolą suknie proste i skromne zamiast tych z wieloma halkami i sztywnymi gorsetami. Niektóre suknie nawiązują do motywów kwiatowych, a nawet folkowych. Nie ma oczywiście drastycznych zmian w związku z sezonem poprzednim. Jednak można zauważyć, że niektóre suknie stylizowane są na suknie pochodzące od wielkich projektantów. Coraz mniej falbanek i sukni księżniczek. Jeśli chodzi o kolor to powraca śnieżnobiały.

Trzeba przyznać, że ostatnio coraz więcej kobiet wybiera kolor ecru. Teraz biel w swojej najbardziej znanej postaci powraca. Jak w świecie mody casual nadchodzą także koronki. Jeśli wybierzesz koronkę na sukni ślubnej pamiętaj, że musi to być bardzo dobry gatunek koronki. Koszt sukni wzrośnie, ale unikniesz przede wszystkim złego efektu i drapiącego materiału. Na sukniach widzimy coraz mniej koralików, cekinów i kamieni. Jeśli są to stanowią jedyną ozdobę prostej sukni. Najgorsza jest przesada. Jeśli wszystkiego jest za dużo to wygląda to po prostu kiczowato. Najlepiej będzie, kiedy wybierzesz suknię, która będzie zachwycać Ciebie. Musi być niepowtarzalna i jedyna. Jeśli będziesz po latach ją wspominać powinna dalej Cię urzekać. Nie stawiaj, więc może do końca na modę. Wybierz tę, która będzie na Tobie dobrze leżała i będziesz stanowić z nią całość. Wybór należy tylko i wyłącznie dla Ciebie. Szukaj wytrwale! Powodzenia!