Why Cry Mini

Nowe urządzenie Why Cry Mini


Przez pierwszy okres życia twoje dziecko będzie potrafiło porozumiewać się tylko za pomocą płaczu. Hiszpański naukowiec Pedro Monagas z Politechniki Katalońskiej poświęcił ok. czterech lat na analizowanie niemowlęcego płaczu. W badaniach wzięło udział ponad sto dzieci różnych ras i narodowości. Pedro zauważył, że płacz dzieli się na pięć różnych kategorii, które mają ten sam uniwersalny wzór.

Na podstawie powyższych badań zaprojektowany został WhyCry Mini. Jest to pierwsze na świecie urządzenie, które w przeciągu 10 sekund zanalizuje i przetłumaczy płacz twojego dziecka. Analizator porównuje natężenie, wysokość i częstotliwość płaczu twojego malucha z pięcioma uniwersalnymi wzorami płaczu. Z 95 procentową dokładnością określi czy noworodek jest znudzony, śpiący, zestresowany, rozdrażniony, czy też głodny. Urządzenie nie tylko ułatwia zrozumienie dziecka młodym rodzicom, ale także jest nieocenioną pomocą dla osób niesłyszących, bądź niedosłyszących. Ponieważ jest mały (7,8cm x 7,8cm x 2,3cm) i lekki (108 gramów) zawsze możesz go mieć przy sobie.

Już teraz rozpoznasz płacz swojego dziecka

Analiza niemowlęcego płaczu

WhyCry Mini został przetestowany i otrzymał poparcie m.in. Japońskiego Stowarzyszenia Pediatrów, Uniwersytetu Queen’s w Kanadzie, katalońskiego szpitalu Hospital General de Catalunya w Hiszpani i Catholic Medical Center w Korei.

Autor: Dominika Zaporska