Zbliżające się wielkimi krokami lato szykuje dla melomanów atrakcje nie tylko w postaci licznych koncertów zapewniających spotkanie na żywo z ulubiona muzyką, ale również liczne premiery płyt tak debiutujących jak i dobrze już znanych publiczności artystów. Jednym z oczekiwanych albumów jest nowa produkcja amerykańskiego rapera Eminema. Muzyk, który zasłynął dzięki bezkompromisowym i osobistym utworom premierę swojej najnowszej płyty „Recovery” zaplanował już na 22-ego Czerwca.

Początkowo album miał nosić nazwę „Relapse 2” jednak jeszcze w Kwietniu zdecydowano się na zmianę tego tytułu. Produkcją płyty zajął się tak jak w przypadku poprzednich albumów Eminema jego przyjaciel i ceniony w środowisku hip-hopowym raper Dr Dre. Do współpracy przy nagrywaniu kilku piosenek zostali zaproszeni znani muzycy m.in. amerykańska piosenkarka Pink, raper Lil Wayne czy pochodząca z Barbadosu, ciesząca się niesłabnąca popularnością młoda piosenkarka Rihanna.

Promujący to wydawnictwo singiel „Not Afraid” odniósł już wielki sukces i zadebiutował od razu na pierwszej pozycji listy Billboardu pokazując w ten sposób, że amerykański raper może liczyć na spory sukces swojej najnowszej płyty. Ostatni album Eminema z 2009 roku „Relapse”, który został wydany po pięcioletniej przerwie spowodowanej problemami osobistymi muzyka odniósł duży sukces pokrywając się platyną na całym świecie