Lily Allen powraca ! Długo oczekiwany, drugi album kontrowersyjnej wokalistki zatytułowany „It’s Not Me, It’s You” ukaże się na początku lutego 2009.Płyta zawierać będzie 12 nowych utworów i jest kontynuacją debiutanckiego krążka Lily „Alright Still”, który sprzedał się w 2,5 milionach egzemplarzy na całym świecie - głównie za sprawą klasycznego pierwszego singla „Smile”. 
Ta i wiele innych, równie intrygujących piosenek sprawiły, że wówczas 21-letnia artystka stała się rozpoznawalna na całym świecie i osiągnęła ogromny sukces. 

Od czasu debiutu Lily uznawana jest za najbardziej nowatorską wokalistkę swojego pokolenia. Współpraca z takimi muzykami jak Robbie Williams, Mark Ronson, Common, Dizzee Rascal, Jamie T czy Kaiser Chiefs utrwaliła pozycję Lily jako artystki potrafiącej odnaleźć się w wielu gatunkach muzyki.Po dwóch latach milczenia album „Its Not Me, It’s You” daje dowód niesamowitego talentu Lily. Rozmaitość wizji, jaką prezentuje 12 utworów na nowej płycie przypomina słuchaczom o biegłości Lily jako autorki piosenek.