Kolejną wersję modelu C3 Citroen zaprezentował na salonie samochodowym we Frankfurcie. Założeniem producenta było chyba dotrzymanie kroku modelowi Peugeot 207 - wnętrze jest w niektórych detalach identyczne. Przykładowo takie samo jest rozłożenie elementów na desce rozdzielczej i wielkość koła kierownicy.

Charakterystyczną cechą C3 jest wielka przednia szyba. Mamy możliwość przysłonienia jej od góry - na wypadek, gdyby słońce zbyt intensywnie świeciło od góry. Koło kierownicy jest spłaszczone od dołu, więc wsiadający kierowca będzie miał większy komfort. Pomimo to daje się odczuć, że wszystko jest upchane "na siłę" - ci o szerszych nogach będą dotykać kolanami kolumny kierownicy. Więcej komfortu ma pasażer na przednim siedzeniu.

Samochód oferowany jest z wieloma silnikami. Benzynowe jednostki to 1.1, dwie wersje 1.5 i 1.6 (najmocniejszy - 88 kW). Wśród turbodiesli mamy dwie jednostki o pojemności 1.6 i mocy 66 lub 80 kW. W przyszłości planuje się poszerzenie oferty o turbodiesle z automatyczną skrzynią biegów.