Na rynku motoryzacyjnym pojawiła się ciekawa nowość. Samochód, który potrafi wyręczyć kierowcę w wielu, wymagających skupienia i uwagi sytuacjach. To Nowy Ford Focus.

Samochód który wyręcza kierowcę w wielu sytuacjach

Sylwetka samochodu została zaprojektowana według aktualnych trendów, przez co auto od razu przykuwa wzrok. Model ma smukłą dynamiczną linię, nieco drapieżny wygląd, jak u aut sportowych, ale nadal pozostaje, kojarzącym się z wygodą i komfortem, samochodem również przeznaczonym dla większej rodziny.

Nowy Fors Focus

To co najbardziej porusza w Nowym Fordzie Focus, to zastosowane w nim nowoczesne technologie, którymi nie poszczycą się inne samochody tej klasy. Auto posiada system poprawiający stabilność na zakrętach (TVC), system rozpoznawania znaków drogowych i  system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (ACS). Brzmi to trochę tak, jakby kierowca wcale nie był potrzebny, a kolejnym etapem w rozwoju technologii motoryzacyjnej miałoby być wynalezienie autopilota. System rozpoznający znaki drogowe pomaga dostrzec te z ograniczeniem prędkości, a ACS uruchamia hamulce jeśli kierowca, jadący z prędkością 30 km/h, nie reaguje na informację o zmniejszającym się dystansie dzielącym go od samochodu z przodu.

Wnętrze nowego Forda Focusa

Pytanie brzmi, czy rzeczywiście tego typu wynalazki są potrzebne? Może zamiast inwestować w drogie technologie, lepiej skupić się na prowadzeniu? Będzie to z korzyścią dla każdego użytkownika dróg. Nie zmienia to jednak faktu, że Nowy Ford Focus, to bardzo atrakcyjne auto.

Autor: Marta Chrząstek