Ford jest jedną z najpopularniejszych w Polsce marek wśród kupowanych nowych samochodów. Popularność zyskał sobie jednak nie tylko na naszym rodzimym rynku. Model Fusion był samochodem zaliczanym do grona nieco większych kompaktów. To, co szykuje Ford, czyli nowa odsłona, zapewne zmieni skojarzenia fanów motoryzacji.

Bo nowa odsłona Fusion naprawdę zadziwia i to pozytywnie… Z wyglądu Fusion przestanie przypominać minivana, a wyglądem zbliży się raczej do typowej sylwetki czegoś pomiędzy hatchbackiem i sedanem. Wnętrze jest o wiele bardziej futurystyczne – szczególnie „kosmiczny” design deski rozdzielczej. Fusion nie był i nie będzie autem o sportowych osiągach. Niemniej jednak oferowane jednostki napędowe zapewnią przyzwoite osiągi. Przyspieszenie do setki ma zajmować około 8 sekund.

Oferowany na rynku amerykańskim będzie z silnikami o pojemności 2.5, 3 i 3.5 litra, zapewne na pozostałe rynki Ford zaoferuje coś innego. Amerykanie znani są z tego, że kupują auta z silnikami o dużej pojemności (i nawet nie przejmują się zbytnio spalaniem). Niemniej jednak okazuje się, że pod dobrze wyrobioną marką producent będzie próbował sprzedać coś innego, niż do tej pory…