Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie profesjonalnych ekranów LCD, wprowadza na rynek nowy, zaawansowany technicznie i wysmakowany pod względem wzornictwa monitor LED. Model Samsung XL2370 dostarcza najwyższą jakość w wyjątkowo smukłej obudowie z serii Touch of Color (ToC™).

Nowy monitor wyróżnia się smukłą i przyjazną dla środowiska konstrukcją. Do tylnego podświetlenia matrycy wykorzystano diody LED, dzięki czemu Samsung XL2370 ma niecałe 2cm (19,9mm) w najsmuklejszym miejscu, a głębokość ekranu została zmniejszona do 1/3 w porównaniu z tradycyjnymi monitorami podobnego rozmiaru. Przypominająca kryształ rama monitora, utrzymana w charakterystycznym wzornictwie Touch of Color, redukuje refleksy i poświatę. Monitor umieszczono na eleganckiej błyszczącej podstawie z nawiązującymi do piękna kryształu przezroczystymi elementami, co nadaje mu lekkości i sprawia wrażenie jakby unosił się w powietrzu.

Samsung XL2370 oferuje pełnię zalet urządzenia przyjaznego środowisku, w tym ograniczony pobór mocy – w porównaniu z tradycyjnymi monitorami podobnego rozmiaru, model XL2370 zużywa prawie o 1/3 mniej energii. Ponadto do konstrukcji monitora nie wykorzystano żadnych toksycznych materiałów, takich jak rtęć czy halogen. Proces wytwarzania ram i obudów z serii Samsung ToC™ wyklucza użycie szkodliwych farb i sprejów, dzięki czemu monitory są w pełni zdatne do recyklingu. Smukła konstrukcja przynosi także dodatkowe korzyści dla środowiska na etapie transportu, sprawiając, że na palecie zmieści się więcej sztuk urządzeń. Dzięki temu Samsung minimalizuje swój ślad węglowy i negatywny wpływ na środowisko.

Nowy monitor Samsung oferuje także najwyższej klasy funkcjonalność. Wyjątkowo wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego (5M:1) sprawia, że obraz wyświetlany na ekranie jest żywy, bogaty w kolory i pełen głębi, natomiast czas reakcji video na poziomie 2ms (GTG) minimalizuje rozmycia przy oglądaniu scen sportowych czy kina akcji. Samsung XL2370 może pochwalić się rozdzielczością Full HD 1080p (1920x1080), zoptymalizowaną do odtwarzania plików w jakości HD, co oznacza, że klienci mogą w pełni cieszyć się ostrym, wyraźnym i realistycznym obrazem. 

„Spodziewamy się, że Samsung XL2370 zapoczątkuję nową erę na rynku monitorów LED” - powiedział JaeYoung Lew z Visual Display Division w Samsung Electronics. „Jesteśmy dumni, że jako jeden z wiodących producentów odpowiadamy na potrzeby konsumentów i wkraczamy na rynek oferując im produkty o wyszukanym wzornictwie i przyjazne dla środowiska” – dodaje JaeYoung Lew. 

Nowy monitor Samsung XL2370 z podświetleniem LED będzie dostępny w Polsce od października w sugerowanej cenie detalicznej 1649 PLN.

Kluczowe cechy produktu:
Smukła obudowa 19,9mm
Wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego
Rozdzielczość Full HD 1080p (1920x1080)
Szybki czas reakcji video 2ms (GTG)
Zmniejszony pobór mocy
Technologia wzornictwa Touch of Color (ToC™)
Przypominająca kryształ rama, która zmniejsza poświatę, skonstruowana bez wykorzystania lotnych związków organicznych (VOC)
Podświetlane, dotykowe przyciski kontrolne