Model ma spełnić oczekiwania tych, którym zależy na niewielkich rozmiarach, małej wadze i możliwości długiej pracy bez podłączenia do zasilania. Jeżeli często pracujesz poza domem z laptopem na kolanach – jest to model odpowiedni dla Ciebie.

Aspire Timeline góruje nad innymi modelami notebooków głównie oszczędnością baterii większą o 33%. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu najnowszej technologii: niskonapięciowego procesoru Intel® Core™ 2 Duo oraz technologii Intel® DPST (Display Power Savings Technology). Rozwiązanie to pozwala na oszczędzenie energii poprzez zmniejszenie intensywności podświetlacza przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości obrazu. Zastosowane triki energooszczędne pozwalają na około ośmiogodzinną pracę z laptopem.

Producent pomyślał też o innych udogodnieniach, pozwalających na swobodne korzystanie z laptopa w dowolnym miejscu. Aspire Timeline dzięki wykonanej z aluminium obudowy jest bardzo lekki. Model o przekątnej 13.3” waży ledwie 1.6 kg, a waga notebooka o przekątnej 15.6”nie przekracza 2.5kg. Nowego Acera zmieścisz w każdej torbie i aktówce, gdyż jego grubość równa się 24 mm.
Aspire Timeline to model dla ludzi, którzy uwiebiają pracować z notebookiem na kolanach. Zastosowano w nim bowiem specjalny system chłodzenia i dodatkowe otwory wentylacyjne, dzięki czemu komputer nie przegrzewa się tak szybko, jak inne modele o podobnej grubości.

Cena notebooka Aspire Timeline nie odstrasza – ceny za model o przekątnej 13.3” zaczynają się od 2999zł, za model 15,6” – 3299zł. Jak na nowinkę technologiczną i ładny wygląd notebooka – oferta naprawdę przystępna