W tym miesiącu Levi’s otworzył dwu poziomowy salon przy największej amsterdamskiej ulicy shoppingowej, Kalverstraat.

Sklep o powierzchni 250m2, o suficie zawieszonym na 6m, jest połączeniem doskonałego rzemiosła, charakterystycznych kolorów surowych materiałów będących znakiem rozpoznawczym marki. Całość tworzy pełną młodzieżowego ducha przestrzeń dla mieszkańców i odwiedzających Amsterdam.

Salon został zaprojektowany zgodnie z ideą recyklingu. Zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju wnętrze sklepu zostało zaaranżowane i odrestaurowane przy wykorzystaniu  materiałów z odzysku: 
•    ławki ze starego, lokalnego kościoła stały się oryginalnymi półkami na dżinsy,
•    gabloty, konstrukcyjnie przypominające rusztowanie do prezentacji produktów powstały ze starych stalowych rur w odcieniach fuksji, limonkowej zieleni, pomarańczu, niebieskiego i żółtego,
•    stare rowery, odzyskane z nabrzeży amsterdamskich kanałów zawieszone na podłogą i na ścianach stworzyły ciekawą instalację nadając lokalnego charakteru całej przestrzeni.

Na parterze nowego salonu można znaleźć produkty dla kobiet linii dżinsów Levi’s® Curve ID™. Produkty męskie znalazły zaś swoje miejsce na pierwszym piętrze, gdzie skoncentrowano się głównie na kolekcji The Best of Levi’s®, czyli unikalnych produktów zainspirowanych dziedzictwem marki
i zaprezentowanych w zupełnie nowym świetle.

W nowym salonie Levi’s® można odnaleźć przedsmak nadchodzącej kolekcji marki Levi’s® na wiosnę/lato 2012.

Salon znajduje się na Kalverstraat 167 w Amsterdamie i jest otwarty 7 dni w tygodniu.