Największa premiera tegorocznego New York International Auto Show już za nami. Rozpoczynająca się 6 kwietnia impreza podczas której będzie można zapoznać się z pełną ofertą najważniejszych marek samochodowych z całego świata potrwa do 15 kwietnia.

srt viper


Po latach oczekiwań, Viper 2013 zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Sygnowany znakiem SRT, dawniej sprzedawany pod marką Dodge to obok Chevroleta Corvetty najpopularniejszy samochód tej klasy w USA.

SRT Viper- liczniki

Wiele elementów w najnowszej wersji Vipera - między innymi maska oraz dach - zostało wykonanych z włókna węglowego, czym upodabnia się do światowych gigantów takich jak Ferrari czy Lamborghini. Drzwi natomiast wykonano z aluminium, dzięki czemu samochód jest jeszcze lżejszy i lepiej wykorzystuje zamontowany pod maską ogromny silnik V10 o pojemności 8,4 l, który dostarcza mu aż 640 KM. Maksymalny moment obrotowy jednostki sięga w nim aż 814 Nm co czyni go jednym z najmocniejszych silników wolnossących na świecie.

SRT Viper- wnętrze

Bogato wyposażone wnętrze zawiera komputer z panelem dotykowym o przekątnej 8,4 cala, dotykowe klawisze, oraz szereg dodatkowych funkcji, takich jak na przykład system kontroli startu.
Z zewnątrz w oczy rzucają się również ogromne aluminiowe felgi, które w zależności od woli kupującego, mogą być wypolerowane na wysoki połysk, polakierowane lakierem Hyper Black w wariancie z połyskiem lub bez.

SRT- tył

SRT Viper- widok z góry

 

Autor: Maciej Tarasiewicz