W nadchodzącym sezonie królować będą atłasy, jedwabie, satyny oraz widowiskowa duża biżuteria przywodząca na myśl bogato zdobione kreacje operowych div, jakie stały się inspiracją dla wielu znanych kreatorów mody (projektanci firm odzieżowych Prada, D&G czy LAVIN). GRAND OPERA LOOK zagościł dzięki nim na wybiegach i zachwycił wiele gwiazd, które już dziś kupują T-shirty z nadrukami w stylu retro, welurowe olśniewające suknie oraz ubrania z ręcznie malowanych tkanin. W teatralnym trendzie chodzi bowiem o to, aby zaprezentować arystokratyczny przepych, lecz jednocześnie nie przesadzić z ilością dodatków, ozdobnych elementów, które sprawiają, że strój robi wrażenie tandetnego, a w najlepszym wypadku nieco barokowego. Warto zatem skorzystać z kilku wskazówek, które będą przydatne jeśli postanowicie eksperymentować z teatralnym trendem.
Jeśli nie chcesz, aby Twój strój przypominał choinkę w czasie świąt Bożego Narodzenia postaw na jeden wyrazisty akcent- element stroju, który zwróci uwagę wszystkich i zachwyci każdego. Naszym typem jest biżuteria z roślinnymi motywami firmy Mango. Broszka, pierścionek czy kolia będą idealnie pasować do sukienki wykonanej z pomalowanej tkaniny bądź materiału, na którym wytłoczono orientalne wzory.

Łącz krzykliwe (ostre) i stonowane kolory oraz różne faktury materiałów. GRAND LOOK OPERA polega na zabawie z modą dlatego powinnaś odważyć się i zaszaleć z deseniami, jak również barwami, które powinny być jednak głębokie, nasycone. Jeśli obawiasz się takich eksperymentów poszukaj ubrań o ciekawych (nieco „sztucznych”) kształtach. Sztywna spódnica bombka i bluzka z dużymi bufkami to elementy nieodzowne dla teatralnego trendu. 
Fryzura i makijaż powinny kontrastować poprzez swoją prostotę z przepychem stroju. Polecamy proste uczesanie a la baletnica i makijaż wykonany jedynie czarną kredką do oczu i bezbarwnym błyszczykiem.

Grand opera look to bardzo oryginalny nowy trend, który intryguje wszystkie trendsetterki lubiące styl retro. Warto pamiętać jednak, że teatralny image nie nadaje się na wszystkie okazje szczególnie, że delikatna tkanina może podrzeć się w drodze do szkoły lub pracy, a wtedy z pięknej uwodzicielskiej baletnicy możemy przemienić się (chcąc nie chcąc) w łatającego ubranie Kopciuszka