Brytyjski zespół kilka dni temu opublikował klip do ostatniego singla z najnowszego albumu  „Such It And See”.

Arctic Monkeys opublikował klip do ostatniego singla z najnowszego albumu  „Such It And See”.

Jako jedni z niewielu tak rozpoznawalnych muzyków zdobyli swoją popularność nie dzięki reklamom w pismach muzycznych czy w telewizji , ale dzięki zamieszczaniu swoich utworów demo w Internecie. Inspirując się m.in. takim zespołem jak The Strokes, są rozpoznawani jako wykonawcy muzyki indie rock, pierwszą płytą stworzyli swój nurt muzyczny. Jednak od swojej trzeciej płyty, której producentem był wokalista zespołu Queens Of The Stone Age – Josh Homme, zaczęli iść bardziej w stronę stoner rocka. Pokochali muzykę i obyczajowość USA i to zmieniło ich muzyczny styl.

Arctic Monkeys nigdy wcześniej nie wydał 4 singli z jednej płyty. To pierwszy album w którym odeszli od swojej dotychczasowej reguły. Teledysk do ostatniego singla mieszczącego się na nim czyli „ Black Treacle” powstał w rodzinnym Sheffield oraz w LA.

„ Z jednej strony ten utwór mówi o tym, że co by się nie działo, zawsze trzeba mieć marzenia, z drugiej jednak strony to wideo typu nie próbujcie tego w domu” – mówi reżyser klipu Focus Creeps.

Czy najnowszy teledysk powtórzy sukces pierwszego „Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair?" Oceńcie sami.

 

Autor: Joanna Zawadzka