Czas świąt Bożego Narodzenia niewątpliwie jest związany z ciepłem ''domowego ogniska''. Każdy z nas choć jeden dzień celebruje ze swoją rodziną. Niewątpliwie elementem, który kojarzy nam się z ciepłem rodzinnym jest kominek. Dlatego warto zwrócić uwagę na to co dominuje we współczesnych trendach designerskich i jakie kominki są ciekawe. Na szczególną uwagę zasługują te od Conmoto. To co je charakteryzuje to przede wszystkim ciekawe rozwiązania i design.

Ich najnowsze dzieło Turn, to kominek który możemy obracać o 360 stopni. Oznacza to jedynie tyle, że teraz każda część naszego pokoju wypoczynkowego może zostać odpowiednio nagrzana. Patrząc na niego mamy wrażenie, że nie jest to żaden system grzewczy ale telewizor LCD. Podczas projektowania tego niezwykłego urządzenia postawiono przede wszystkim na bezpieczenstwo. Dlatego w każdym momencie możemy nasz kominek  zablokować. Tak żeby nie obracał się niespodziewanie. Jest to bardzo ciekawy projekt, tym bardziej, że zrywa z konwencją tradycyjnego kominka.

Na uwagę zasługuje również model Gate. Jest to tak naprawdę prosta, elegancka szafa z której wydobywa się ogień. Składa się z dwóch części- właściwej(grzewczej) oraz dodatkowej w której układamy drewno na opał. Kominek prezentuje się niezwykle elegancko i minimalistycznie. Tym bardziej, że nie jest to tradycyjny wygląd do którego się przyzwyczailiśmy. 

Jak widać moda wśród kominków ulega znaczącym przemianom. Tym bardziej, że nie możemy już mówić o tradycyjnych rozwiązaniach w designie. Jeśli chcemy być modni, to koniecznie musimy postawić na oryginalność i nietypowość!