Z klientami takimi jak Drew Barrymore, Edward Norton, Paula Abdul, Marta Kauffman, Guru imieniem Guratej jest poniekąd sławą w świecie jogi Kundalini, stosunkowo mało znanej formy jogi, która skupia się raczej na praktyce duchowej niż fizycznej. Guratej uczy Kundalini od 40 lat. Głównie choć w Los Angeles, ale często lata do Wielkiej Brytanii aby leczyć tamtejsze biedne przepracowane dusze, gdzie uruchomia warsztaty na Camden. 

Potocznie kundalini to "wąż, siła węża". Jest to energia kosmiczna, która istnieje w dolnej części kręgosłupa w uśpieniu, lecz może zostać obudzona, jeśli człowiek uprawia ćwiczenia oczyszczające, oddechowe, pozycje hatha jogi albo medytację. Energia ta podnosi się wtedy, przechodząc przez siedem centrów kręgosłupa (czakr) i jednoczy się z elementem boskim (Sziwą) w siódmym centrum mieszczącym się ponad czubkiem głowy na wysokości wyciągniętych w górę i połączonych ponad głową dłoni. Ten proces budzenia Kundalini i siedmiostopniowego wznoszenia opisywany jest jako siedmiostopniowa ścieżka mistycznego rozwoju duchowego, wyzwolenia i oświecenia.

Joga Kundalini, to technika jogi, która dokładnie odpowiada potrzebom obecnego czasu i współczesnym wyzwaniom. Poprawa zdrowia, jasność i klarowność na poziomie umysłu oraz równowaga emocjonalna to pierwsze, ale nie jedyne korzyści odczuwalne już na samym początku praktyki. Inne pozytywne zmiany odczuwalne dzięki tej praktyce to: zwiększona odporność na stres, dużo większa skuteczność w działaniu, łatwość komunikacji i harmonijne współistnienie z innymi.

Według Gutarej, jej joga kundalini nie tylko pomoże ci się zrelaksować, ale również wzmocnić i przygotować się do trudnej sytuacji i wyzwań, w przyszłości. 

Już po pierwszej sesji, masz inny nastrój i lepiej wyglądasz. Wszystkie obawy widzisz w perspektywie i dostajesz kopa do walki. Czy to z brakiem gotówki, chorobą, lub też natarczywym eks