Nowy zapach odnajduje inspirację w głęboko zakorzenionej tradycji, która określa prawdziwego mężczyznę, przez oznaczenie jego ciała. Diesel stwarza pewien rodzaj podpisu dla ciała, który ma wyrażać męską tożsamość, a więc podkreślić wytrzymałość, siłę i odwagę.

Diesel Only The Brave Tattoo


Projekt obejmuje wyjątkowo ciekawą butelkę, w kształcie wyrzeźbionej, czarnej, mocno zaciśniętej pięści. Twórcą takiego kształtu jest Mr. Cartoon, znany jako artysta w dziedzinie tatuażu.

Diesel Only The Brave Tattoo


Zapach, to mieszanka tytoniu, benzoesu, paczuli i bursztynu, z ostrym aromatem pieprzu i szałwii oraz odświeżającą zieloną nutą. Całość utrzymana w klasycznym tonie, jednak sam zapach silny i intensywny, a więc charakteryzujący naturę mężczyzn.

Diesel Only The Brave Tattoo

Dla twórcy marki Diesel, stworzenie perfum, które oddadzą najważniejsze cechy marki, było nie lada wyzwaniem. Kreowanie zapachu to wyjątkowo trudne zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że rocznie do sklepów wprowadzanych jest około trzystu nowych perfum, a 90% z nich nie odnosi żadnego sukcesu. Do współpracy dołączyła firma L'Oreal, która wyznaczyła specjalny zespół, aby odwiedził sklepy marki Diesel na całym świecie i w ten sposób poznał klientów, wnikając głęboko w ich mentalność, a wszystko po to, żeby przenieść ich tożsamość na zapach.

Diesel Only The Brave Tattoo

Diesel chce pokazać brutalnego mężczyznę, który jest szorstki, seksowny i tajemniczy. Całość czerpie z kultury ulicy, buntowniczego stylu życia i nowoczesności. Bardzo ważna dla marki w nowej strategii, jest postawa typu rock 'n' roll, którą twórcy zamierzają kontynuować w przyszłych projektach i obecnej linii.

Źródło zdjęć: www.feeldesain.com,  www.theinspirationroom.com

Autor: Dorota Ociesa