1) Heath zanim został aktorem zarabiał na życie myjąc samochody.

2) Mieszkańcy rodzinnego miasta Heatha złożyli hołd tragicznie zmarłemu nazywając teatr jego imieniem.

3) Jest drugim aktorem w historii kina, który pośmiertnie dostał Oscara. 
Pierwszym był Peter Finch.

4) Imię Heath to skrót- zdrobnienie od Heathcliff. Niektórzy twierdzą, że rodzice nadali aktorowi takie imię ponieważ byli wielbicielami twórczości Emily Bronte, a szczególnie jej powieści „Wichrowe wzgórza”. Wiadomo bowiem, że główny bohater wspomnianego dzieła nosił właśnie to imię.

5) Leder wyreżyserował animowany teledysk do piosenki „King Rat” grupy Modest Mouse.

6) Prace nad ostatnim filmem, w którym grał Leder musiały zostać wstrzymane ze względu na tragiczną śmierć aktora jednak kiedy je wznowiono w zastępstwie Heatha w jego roli obsadzono aż trzech aktorów: Johnny’ ego Deppa, Colina Farrella i Jude’a Lawa. Aktorzy i jednocześnie przyjaciele zmarłego przekazali swój dochód z filmu córce Ledera.

7) Heath Ledger tak bardzo przejął się rolą w filmie „Mroczny rycerz”, że napisał specjalny pamiętnik aby lepiej przygotować się do wczucia w swą rolę- Jokera. Uwzględnił w nim szczegółowe cechy charakteru oraz wyglądu bohatera oraz choćby to, co odtwarzaną przez Ledgera postać rozśmiesza w życiu najbardziej. Ledger zamknął się również na 6 tygodni w hotelowym pokoju aby przygotować posturę ciała oraz odpowiedni głos do postaci Jokera.

8) Scena pocałunku między Ledgerem i Jackiem Gyllenhaalem (w „Tajemnicy Brokeback Mountain” oczywiście) znalazła się na piątym miejscu najbardziej pamiętnych pocałunków filmowych. W ankiecie przeprowadzonej przez londyńską klinikę kosmetyki dentystycznej Glee wzięło udział około 3 000 kinomanów.

9) The Sydney Morning Herald, australijska gazeta dużego formatu, zasugerowała, że Heath był stworzony do głównej roli w filmie „Ned Kelly”, gdyż oryginalna zbroja Neda idealnie na nim leżała. Ledger sam stwierdził, że „to naprawdę było dość niesamowite... nasze rozmiary i waga ciała są takie same. On był chudy, bo przymierał głodem; ja jestem chudy, bo nie chodzę na siłownię”.

10) W filmie „Patriota” Heath sam zagrał we wszystkich kaskaderskich scenach