Kiedy już telewizyjny sitcom „Świat według Kiepskich” przestał bawić, stał się wtórny i nieciekawy wówczas został on wyparty przez internetowy serial „Klatka B.” Większość internautów kojarzy z pewnością panią Basię oraz jej barwnych sąsiadów tworzących lokalną społeczność funkcjonującą bardzo aktywnie. Pani Barbara jest bowiem w swojej grze aktorskiej go głębi szczera czyli wulgarna, prawdziwa, chamska i bezkompromisowa w przeciwieństwie do Ferdynanda Kiepskiego, bardzo przerysowanego bohatera, jaki wobec szybko zmieniającej się rzeczywistości stoi w miejscu dlatego nie jest przekonujący, nie potrafi już oddziaływać jako postać na widza. Czy jednak tylko „złożona” i zmienna osobowość pani Basi jest przyczyną, dla której tysiące( a może nawet miliony) internautów zainteresowało się kolejnym serialem ukazującym „polską rzeczywistość”?

Serial „Klatka B.” stał się tak popularny ponieważ ze względu na sposób rozpowszechnienia (przez Internet) nie jest on sztucznie „ugrzeczniony”, „ocenzurowany”. Bohaterowie wyrażają myśli większości odbiorców dlatego są do nich podobni i stają się wówczas automatycznie bardziej lubiani. Są oni zwykłymi ludźmi dlatego widz może utożsamić się z nimi, lecz jednocześnie sądzić, iż jest lepszy, inteligentniejszy. Pani Basia to postać bardzo groteskowa, przerysowana jeśli chodzi o jej wygląd zewnętrzny-stylizację. Warto zauważyć jednak, iż jej osobowość jest bardzo spójna przynajmniej na pierwszy rzut oka i ucha kiedy śledzimy sposób wypowiedzi, gesty, mimikę genialnej wręcz aktorki lub osoby wtłoczonej w pewną konwencję- „ramy zachowań- sposobu bycia”.

Pani Basia dzięki swojemu wizerunkowi stała się idolką młodzieży i została zaproszona do programu Szymona Majewskiego. Czy jest ona już „gwiazdą” czy tylko kolejnym „rekwizytem” w telewizyjnym show? Czy jedynym sposobem na rozbawienie współczesnej publiki jest ośmieszenie kogoś lub siebie?