W XXI wieku większość z nas jest uzależniona od dobrodziejstw techniki. Coraz więcej osób zaczyna przywiązywać większą wagę do nowinek technologicznych zapominając o dosyć prozaicznych czynnościach dnia codziennego. Tak naprawdę kupujemy gadżety aby ”zaszpanować” przed innymi osobami nie zastanawiając się nad ich funkcjonalnością. Tymczasem okazuje się, że współczesne gadżety nie są tylko ”zabawkami” umilającymi nam codzienne życie ale przede wszystkim gadżetami które świetnie nadają się do wykorzystania w sytuacjach ekstremalnych.

HTC Legend z pozoru jest zwykłym telefonem który dzięki systemowi Google Android posiada bardzo wiele ciekawych aplikacji umilających nam korzystanie z Internetu. Chociaż dla większości osób, które są praktyczne tego typu ”gadżety” mogą okazać się zbędne, to jednak są sytuacje w których są niezbędne. Kiedy wysiadła już latarka i zaczęło mocno wiać i padać i trzeba było wymienić koło w samochodzie ten niepozorny smartphon okazał się narzędziem na tylko praktycznym, że dzięki aplikacji latarka przez około 20 minut dostarczał nam światła.

Warto dodać, że przez te 20 minut był poddany ciągłym opadom deszczu. HTC Legend po tej survivalowej przygodzie w dalszym ciągu funkcjonuje bez najmniejszego problemu. Co więcej dzięki swojej mobilności od razu po wymianie koła w samochodzie można było podzielić się swoim statusem na FB- jednak pojawił się kolejny problem jak się okazało Orange nie wszędzie ma zasięg. Jeśli szukacie smartphona do zadań specjalnych to HTC Legend może Wam w tym pomóc. Szkoda tylko, że nie posiada obudowy solid, która zabezpieczałaby go przed nagłym upadkiem w ekstremalnych sytuacjach… Więcej na http://gadgetboom.wordpress.com/