Widzieliście nowy film Woody' ego Allena? Główny bohater, zafascynowany Paryżem lat dwudziestych, przenosi się w czasie, aby w tej eleganckiej i pełnej inspiracji epoce szukać natchnienia do swojej powieści.

Jak się okazuje, lata 20-te są źródłem pomysłów nie tylko dla ekscentrycznej legendy kina, ale również dla projektantów mody.

Tej wiosny możemy spodziewać się prawdziwej eksplozji stylu zwanego "flapper girl", który odrodził się w modzie na nowo, odkąd znana modelka i trendsetterka Kate Moss zaprezentowała się na festiwalu muzycznym w Glastonbury, ubrana w bolerko, rodem z epoki międzywojnia.
Co zatem założyć, aby poczuć choć odrobinę jazzowej atmosfery paryskich salonów z tamtej epoki? Cóż, nie należy przesadzać. Taki modowy comeback miał już miejsce i nie okazał się zbyt trwały. Tym razem więc projektanci poprzestali na drobnych sugestiach i dodatkach - lekkich plisach oraz marszczeniach. Czy okaże się to strzałem w dziesiątkę? To się okaże. Jeśli macie ochotę poeksperymentować  z tym wysmakowanym stylem, oto kilka ikon, które podsuną ciekawe idee:


- F. Scott Fitzgerald
- Louise Brooks and Clara Bow
- Coco Chanel
- Jazz

A oto najważniejsze elementy stylu:
- obwódki i frędzelki
- obniżony stan
- Kate Moss for Topshop
- Krótkie fryzury "bob"
- opaski na głowęAutor: Framboise