Inspiracje wzorzystymi spódnicami podkreślającymi kobiece kształty można czerpać z wybiegów światowych domów mody, tj. Givenchy czy Prada. Powracają oni do rozpoznawalnego elementu mody lat 40., często kojarzonego ze stylem pin-up girl. Tym razem jednak w wersji pełnej rozmachu, wzorów, a może nawet kiczu.

Ołówkowe spódnice

Celebrytki takie jak Scarlett Johansson udowadniają, że w ołówkowej spódnicy z nadrukiem można czuć się swobodnie i kobieco. Dlatego chętnie zakładają do nich wysokie szpilki w neutralnym kolorze, natomiast górę także pozostawiają stonowaną. Taki dobór kolorystyczny pozwala na wydobycie walorów wzorzystej spódnicy, a przy okazji także pięknych kształtów kobiecej sylwetki.

Ołówkowe spódnice

Połączenie jej z równie wzorzystą koszulą lub bluzką jest zabiegiem ryzykownym, aczkolwiek oryginalnym i zwracającym uwagę. Wymaga to jednak wiele rozmysłu od posiadaczki takiej spódnicy, tak aby nie stała się szybko "ofiarą mody".  Dlatego często stosowanym akcentem, obok fikuśnego nadruku ołówkowej spódnicy są szpilki w neonowym kolorze. Dodatki w postaci biżuterii zwykle są pomijane, albo też bardzo skromne i niw rzucające się w oczy.

Ołówkowe spódnice

Ołówkowe spódnice można obecnie dostać w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i tych internetowych. Zauważalne są motywy kwiatowe, egzotyczne, zwierzęce i geometryczne. Ogrom wzorów, kolorów i odcieni może przytłoczyć kupującego, dlatego ważne jest dostateczne poznanie zawartości swojej szafy, by wiedzieć, czy mamy ją z czym połączyć.

Ołówkowe spódnice

Taka spódnica nie powinna trafić na dno szafy, gdyż drzemie w niej ogromny potencjał, który może zachwycić niejednego widza.

Ołówkowe spódnice

 

Źródła zdjęć: helpmystyle.ie harpersbazaar.com fashionlookbook.rare.li fsladiesblog.wordpress.com themannequinmuse.com celebstyle.com ruedechic.com q80highstreet.com cogdziezaile.pl 46664fashion.com harveynichols.com lavishalice.com thespoilsofstyle.com www.karenmillen.com us.missselfridge.com ministryoffashion.co.uk

Autor: Teresa Szewczyk