"Czego to ludzie nie wymyślą" chciało by się rzec, patrząc na kolejny wynalazek Google. Po okularach i samoprowadzącym się samochodzie przyszedł czas na rozkosz, którą serwuje nam dystrybutor piwa w kształcie… ufoludka.

KegDroid Betty - projekt

Niewielkich rozmiarów robocik, kojarzący się nieco z legendarnym R2D2 z "Gwiezdnych wojen" to w rzeczywistości naszpikowany elektroniką KegDroid o imieniu Betsy.  Zastanawiające jest być może, czemu zwykły wydawałoby się podajnik do piwa jest, aż tak zaawansowany technologicznie i wizualnie? Otóż w zabawną obudowę został wmontowany tablet Motorola Xoom z systemem Android w wersji 4.0  Ice Cream Sandwich z płytką Arduino.

KegDroid Betty

Tablet ten wraz z wymienioną płytką służy odpowiedniemu podawaniu piwa, a odbywa się to po przyłożeniu karty rejestracyjnej przez "właściciela" KegDroida lub innej osoby zarejestrowanej i rozpoznawanej przez system do czytnika. Owym systemem, jest wysoce zaawansowany, tzw.  Near Field Communication (NFC). Dzięki takim zabezpieczeniom system rozpozna zapamiętane wcześniej gatunki ulubionych piw i naleje tyle trunku, ile chcemy

KegDroid Betty

Pytanie tylko, czy zanim system rozpozna nasz profil, ulubiony gatunek piwa i w końcu napełni kufel, nie zaczniemy mieć dość czekania, bo przecież każdy ufoludek – tym bardziej zaawansowany technologicznie - może kiedyś ulec autodestrukcji i zagubić się w obcej dla niego cywilizacji… Zostaje więc tradycyjne piwo z puszki lub butelkowe, mocno schłodzone idealne na majowe upały.

 

Żródło zdjęć: www.digitaltrends.com, www.hometone.coma

Autor: Dorota Bednarek