Koturny, szpilki, szybkobiegi…, część butów Hoon Chunga wygląda bardzo zwyczajnie, inne zachwycają futurystyczną linią i misternym wykonaniem. Najciekawsza jest jednak metoda powstawania obuwia, zarezerwowana do tej pory dla projektów industrialnych.

Plastikowy but

 

Kolekcja studenta London College of Fashion powstała dzięki zastosowaniu technologii projektowania i wydruku 3D. Łączenie nowoczesnych rozwiązań przemysłowych i mody staje się coraz bardziej popularne. Chung nie jest pierwszym projektantem, który wydrukował buty, jednak jego kolekcję wyróżnia poważne podejście do trendów. Brytyjczyk połączył ze sobą pastelowe kolory, opływową sylwetkę i odpowiednią wysokość platform. Dzięki koronkowej konstrukcji nawet najwyższe koturny wydają się lekkie.Futurystyczne koturny

 

Sam pomysł na produkcję obuwia wydaje się świetny. Propozycje Hoon Chunga wyglądają na przystosowane do codziennego użytku. Trudno stwierdzić jak sprawdzały by się pod względem wygody, ale jak powszechnie wiadomo miłośniczki mody są zdolne do niemałych poświęceń.

http://i1263.photobucket.com/albums/ii630/portaltrendz/HoonChung3DPrintedShoe07wwwfashiontechcom.jpg

 

http://i1263.photobucket.com/albums/ii630/portaltrendz/HoonChung3DPrintedShoes01wwwfashioningtechcom.jpg

 

http://i1263.photobucket.com/albums/ii630/portaltrendz/HoonChung3DPrintedShoesfashioningtechcom1.jpg

autor: Monika Lewandowska