Choć zabrzmi to paradoksalnie, wiele osób z niepokojem myśli o zbliżających się ciepłych miesiącach – gdy zimowe swetry, płaszcze i kurtki przestaną ukrywać defekty sylwetki… Żeby uniknąć złego samopoczucia i kompleksów, warto wcześniej zatroszczyć się o swoją figurę, tak, by w pełni korzystać z uroków wiosny i lata, a nie martwić się wystającym brzuszkiem, zbyt pełnymi udami, nie dość smukłą talią....

skuteczne odchudzanie

Nie wiesz od czego zacząć odchudzanie? Obawiasz się, czy wytrzymasz na diecie, a na ćwiczenia nie zawsze masz czas? Zniechęca Cię wizja liczenia kalorii? A może różne metody już Cię zawiodły i próby zmniejszenia wagi zakończyły się niepowodzeniem?

odchudzanie-dieta

Zbalansowane posiłki, przemyślana dieta, kontrolowany sposób odżywiania – to oczywiście często pozwala schudnąć, ale czasem – nie wystarcza. Bywa tak, że na efekty diety trzeba długo czekać (nasza cierpliwość jest wtedy wystawiona na bardzo ciężką próbę), a niekiedy – nawet indywidualnie dobrana dieta nie przynosi rezultatów. Warto wtedy sięgnąć po uzupełnienie planu dietetycznego, jakim są suplementy diety i tabletki na odchudzanie (w większości dostępne bez recepty).

W ostatnich latach liczba preparatów odchudzających na polskim rynku znacznie wzrosła. Aktualnie możemy wybierać różne środki – o wielorakim działaniu, dopasowane do naszego organizmu, celów dietetycznych i sposobu odchudzania się. Do dyspozycji mamy m.in.
•    preparaty  powstrzymujące i zmniejszające łaknienie; jeśli naszym największym problem jest tzw. wilczy apetyt, one właśnie pomogą zapanować nad nim i sprawią, że wreszcie zaczniemy jeść mniej
•    suplementy wspomagające trawienie, które przyspieszają perystaltykę (ruchy robaczkowe) jelit i wpływają korzystnie na pracę całego układu pokarmowego (m.in. wspomagają usuwanie niestrawionych resztek)
•    fat burnery, znacząco przyspieszające redukcję zbędnego tłuszczu, poprzez stymulację metabolizmu i procesu termogenezy (procesu wytwarzania ciepła przez organizm, podczas którego następuje wzmożone spalanie kalorii)
•    zestawy witaminowo-minerałowe, uzupełniające starty cennych witamin i pierwiastków, do jakich nierzadko dochodzi podczas diety
•    l-karnityny – przyspieszające przemiany metaboliczne tłuszczów i wspomagające efektywną eliminację zbędnych komórek tłuszczowych

L-karnitynie
chcę poświęcić nieco więcej uwagi, gdyż jest ona bardzo istotna w diecie każdej, nie tylko odchudzającej się, osoby.


Ta biologicznie aktywna substancja powstaje z 2 innych aminokwasów: lizyny i metioniny. Karnityna to tzw. substancja endo- i egzogenna, czyli syntetyzowana przez ludzki organizm (w nerkach, wątrobie, mózgu) i dostarczana z pożywienia. Jej najbogatsze źródło stanowi czerwone mięso – wołowina, baranina i wieprzowina, mleko i produkty mleczne oraz ryby. Z uwagi na znikomą obecność karnityny w warzywach i owocach często obserwuje się jej niedobór w diecie wegańskiej i wegetariańskiej. W suplementach wspomagających odchudzanie l-karnityna bywa składnikiem preparatów kompleksowych (np. w połączeniu z innymi aminokwasami lub z zieloną herbatą), ale też występuje w czystej postaci (jako samodzielny/wiodący składnik).

A do czego l-karnityna jest nam potrzebna?

W organizmie odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów – centrów energetycznych komórek (w nich dochodzi do spalania tłuszczu i jego przemiany w energię). Dzięki l-karnitynie ten transport jest ułatwiony – odbywa się szybciej i sprawniej. Innymi słowy: substancja ta przyspiesza metabolizm tłuszczów, intensyfikuje ich spalanie i uzyskiwanie energii dla organizmu.  Z tego powodu l-karnityna daje najlepsze efekty w połączeniu z treningiem fizycznym – pozwala w niedługim czasie zredukować wagę i uzyskać kształtną sylwetkę poprzez wzmocnienie mięśni ciała. Systematyczna suplementacja l-karnityną podczas ćwiczeń ustrzeże nas także przed zmorą wszystkich odchudzających się, czyli efektem jojo.

Zapraszamy na stronę: http://mmo.pl/