Kryzys ekonomiczny dotknął także i nasz kraj. Jednakże nie jest jeszcze tak źle, aby przymusowo się odchudzać (i ten artykuł nie będzie o przymusowym odchudzaniu z powodu sytuacji ekonomicznej Polski). Pojawił się jednak pewien dość ciekawy trend na bycie coraz bardziej atrakcyjnym fizycznie. Specjaliści wiążą to zjawisko właśnie z kryzysem ekonomicznym. Zastanawiacie się, dlaczego?

Z przeprowadzonych ostatnio badań dotyczących czytelnictwa wywnioskowano jedno: Polacy chcą się odchudzać! Bardzo chętnie kupowane są czasopisma dotyczące zdrowego stylu życia, odchudzania bądź aktywności fizycznej. I co ciekawe, takie czasopisma czytają nie tylko ludzie, którzy mogą sobie pozwolić na comiesięczne kupno karnetu w naprawdę dobrym fitness klubie. Zapewne chcą sobie poprawić humor, gdy zewsząd słychać niepokojące wieści ze świata ekonomii. Poprawa własnego wizerunku może wiązać się z większymi szansami na awans zawodowy, czy nawet zdobycie pracy.
Nie od dziś wiadomo, że pewne informacje o człowieku są odbierane w sposób podświadomy. Osoba atrakcyjna fizycznie będzie postrzegana jako lepsza niż osoba nosząca ze sobą zbyt dużo kilogramów.

Być może dlatego właśnie taka popularność zdrowego trybu życia.
Z tego wynika, że Polacy w kryzysowych czasach polubili spacery na świeżym powietrzu, jazdę na rowerze (bardzo ekologiczny oraz ekonomiczny środek transportu w mieście) czy rolki. W weekendowe popołudnia w miejskich parkach widać dużo ludzi dotleniających się. Tylko czy do zmuszenia ludzi, aby ruszyli się sprzed telewizora, potrzeba aż kryzysu? A może wystarczy tylko częściej emitować wiadomości ekonomiczne, aby widzowie odkładali pilota i poszli na spacer nawet tylko po osiedlu?