Jak doskonale wiadomo i to nie od dziś, gwiazdy lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem, a w szczególności z fryzurą. Czasami jest to potrzeba zmiany, czasami chęć pokazania się. Czasem natomiast jednak wielka niewiadoma lub też tragiczna w skutkach pomyłka światowej sławy stylisty fryzur. Ostatnim czasy kilka gwiazd po raz kolejny zmieniło swój dotychczasowy wizerunek i to głównie za sprawą zmiany uczesania lub koloru włosów.

Który z nich jest najbardziej szalony, zwariowany, a może nietrafiony? Oto kilka propozycji. Pierwsza na liście jest piosenkarka Rihanna, znana ze swojej skłonności do częstej zmiany wizerunku. Jakiś czas temu zafarbowała ona włosy na kruczoczarno i ścięła zupełnie na krótko. Natomiast całkiem niedawno, w celach promocji najnowszej płyty, dodała odważne akcenty w kolorze blond. Podobno w Stanach Zjednoczonych, i nie tylko, dziewczyny proszą fryzjerów o to, by ściął im włosy „na Rihannę”. Pytanie tylko, czy za zmianami jej fryzur ktokolwiek jest w stanie nadążyć?
Jako druga z kolei plasuje się brytyjska gwiazdka Lily Allen, która wprawiła swoich fanów w prawdziwe osłupienie przefarbowując swoje ciemne i gęste włosy wpierw na jasny blond, a następnie na… kiczowaty, sprany i nietwarzowy, przynajmniej w jej przypadku, róż. Trzecia w klasyfikacji niech będzie modelka Gisele Bundchen, która na potrzeby kolejnej kampanii reklamowej Johna Galliano zdecydowanie rozjaśniła włosy, a także zafundowała sobie krótką, nierówną grzywkę.

Spośród naszych rodzimych gwiazd do radykalnej zmiany fryzury posunęła się między innymi jakiś czas temu Joanna Brodzik. Jak głoszą plotki, podobno aktorka nie miała innego wyjścia, jako że kondycja jej włosów, najprawdopodobniej na skutek częstego farbowania, pozostawiała wiele do życzenia. Nie mniejsze wrażenie dosłownie kilka tygodni temu wywarła aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska, która ze słodkiej, dziewczęcej blondynki przemieniła się w wyjątkowo seksowną oraz wytworną brunetkę. Ponadto swoją metamorfozą zaskoczyły nas ostatnio także Joanna Koroniewska, Beata Kawka i Anna Samusionek. Czy aby na pewno wszystkim ta zmiana wyszła na dobre?
Mówi się, że zmiana fryzury to dobry początek na przebudowę własnego życia, i że od tego właśnie warto zacząć. Być może dlatego niewiele rzadziej od kobiet, swoje fryzury zmieniają także mężczyźni. Przykładem może być tutaj Michał Piróg, który jak twierdzi, zmienia fryzury z nudów w przerwach pomiędzy nagraniami do programu