Sadva.pl  to efekt połączenia dwóch sił – polskiej wiedzy o bursztynie i rynku Polskim oraz włoskiej technologii i nowego designu. Dzięki współpracy z włoskimi kreatorami marka sylwiastyle.pl rozwinęła skrzydła otwierając się na nowe możliwości tworząc Sadva Dotyk Piękna.

Przez 11 lat, firma ta odkrywała niezwykłe  oblicze bursztynu w Polsce, a co za tym idzie, łamała stereotypy związane z wizerunkiem klasycznej biżuterii bursztynowej znanej nam z niejednego nadmorskiego stoiska. Dzięki nowej współpracy możemy podziwiać ciekawe prace, w których bursztyn bałtycki staje się nieznaną nam do tej pory gwiazdą najnowszych trendów połączonych z ciekawym designem.Bursztyn – mało kto wie zwany sukcynitem, z których wykonywane są produkty sadva.pl, to kopalna żywica powstała ok. 37-42 milionów lat temu. Od tego czasu uległa ona procesom twardnienia i wietrzenia, które złożyły się na wyjątkowy jej urok. Nie do końca wiadomo jednak, jaki gatunek drzew wydzielał ten specyficzny rodzaj żywicy. Nie wyjaśniono dotąd także, dlaczego drzewa tak intensywnie żywicowały. Jednak dzięki temu możemy podziwiać wyroby z kolekcji Artystycznej czy Nowoczesnej.


Od najdawniejszych czasów wierzono w magiczną moc bursztynu i wykonywano z niego amulety. W sklepie internetowym sadva.pl amuletów nie znajdziemy, jednak kto z Was nie chciałby mieć takiej bransoletki?


Sadva.pl należy do tych producentów i projektantów, którzy na nowo kreują wizerunek biżuterii bursztynowej odkrywając uwodzicielskie atuty sukcynitu.


Z całą pewnością każdy trendzmaniak powinien wejść na sadva.pl