Zwyczajne szkła kontaktowe w obecnych czasach na nikim nie robią już większego wrażenia. Po prostu zostały uznane za normę. W końcu o wiele wygodniej jest raz dziennie założyć do oczu soczewki niż nieustannie zmagać się z kłopotliwymi okularami, czy to w życiu codziennym, czy też na weekendowej imprezie. No chyba, że te ostatnie doskonale wpasowują się w nasz wizerunek.
Jeżeli jednak naprawdę chcesz wzmocnić swój image, aby zszokować przechodniów lub też zaimponować znajomym, sięgnij po jedne z najbardziej ekstrawaganckich szkieł kontaktowych dostępnych na rynku. Jeżeli będziesz mieć w sobie na tyle odwagi, by je założyć możesz być pewien, że zrobisz na wszystkich wokoło piorunujące wrażenie.

Tego rodzaju soczewki rewelacyjnie nadają się przede wszystkim na wystrzałową imprezę. Mogą stanowić doskonały dodatek do odjazdowej wieczornej kreacji, szałowej fryzury oraz ekscentrycznego makijażu i to nie tylko w przypadku imprezy karnawałowej. Świetnie nadają się także do rozmaitych spektakli czy też pokazów artystycznych, np. modowych oraz tanecznych. Ekscentryczne soczewki są polecane na wszelkiego rodzaju imprezy techno, gothic oraz elektro dla osób, które lubią wyróżniać się w tłumie, a także cenią sobie dobrą zabawę.

Soczewki te występują w rozmaitych barwach i wzorach, które doprawdy aż ciężko zliczyć. Powstało już nawet kilka kolorów soczewek fluorescencyjnych święcących w ciemnościach. Soczewki te są miękkie i nieszkodliwe dla oczu. Ponadto, można korzystać z nich przez okres jednego roku. W 62% wykonane zostały z wysokiej jakości materiału Phema, a w 38% z wody i posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE. Liczne badania wykazały, że bardzo dobrze przystosowują się one do organizmu. Można je nabyć między innymi na aukcjach Allegro. Zważywszy, że okres ważności wynosi jeden rok, cena wydaje się nie być aż taka wysoka. Koszt takich szkieł kontaktowych wynosi bowiem 65 złotych.

Pośród ekscentrycznych szkieł kontaktowych możemy znaleźć między innymi kolorowe soczewki: zielone, różowe oraz niebieskie, a także szkła kontaktowe do złudzenia przypominające oczy kota, z cętkami leoparda, gwiazdami, strzelnicą, zegarem, kompasem, pajęczyną i radioaktywne, czy też z napisem „Fuck me”. Wyobraźcie sobie tylko, jakiego znaczenia nabiera wówczas spojrzenie komuś prosto w oczy! A zatem, jeżeli chcecie zrobić naprawdę oszałamiające wrażenie i wzbudzić prawdziwą sensację, tego rodzaju dodatek wydaje się być godny polecenia