Anja Rubik to nasz najlepszy „towar eksportowy”, przynajmniej w świecie mody. Polka ta robi bowiem ostatnio zawrotną karierę jako modelka. Co więcej, nie boi się ona wyzwań, a jej sesje zdjęciowe – zazwyczaj robione w negliżu – nierzadko wzbudzają wiele kontrowersji.

Jakiś czas temu, wiosną 2009 roku, Anja Rubik już po raz trzeci pojawiła się na okładce francuskiego Vogue’a. Wcześniej gościła między innymi w edycji niemieckiej oraz włoskiej. Tym razem jednak jej sesja zdjęciowa zrobiona w centrum Paryża była szykowna, nieco zabawna, a także utrzymana w iście francuskiej konwencji. Podobnie jej zdjęcia z kampanii reklamowej eleganckiego obuwia Giuseppe Zanottiego są nie tyle niezwykle seksowne, co wręcz prowokujące.
Wiele emocji wzbudziła także kolejna kilkustronicowa sesja fotograficzna autorstwa Alexi Lubomirskiego w niemieckim Vogue’u. Anja Rubik ucharakteryzowana na drapieżnego wampa pokazała się bowiem wówczas zarówno w eleganckiej sukni wieczorowej, jak i niezwykle seksownej bieliźnie. Co więcej, podczas tej sesji towarzyszył jej pewien bliżej nieokreślony i równocześnie dość mocno wytatuowany model.

Od nieco wyuzdanej, a także intrygującej strony Anja Rubik dała się poznać w trakcie sesji fotograficznej zatytułowanej „Mustang Baby” zrobionej przez znaną fotograf Camille Arkans. Sesja ta była na swój sposób wyjątkowa, ponieważ odbyła się w plenerze z Fordem Mustangiem w tle i została utrzymana w klimacie lat 70-tych. Długie i szczupłe nogi modelki w całej krasie można było także podziwiać na zdjęciach reklamowych jesiennej kolekcji firmy produkującej obuwie oraz torebki Quazi. Anja Rubik została bowiem twarzą tej marki. Zdjęcia w zdecydowanej mierze zostały zrobione w negliżu – ewentualnie w seksownych rajstopach – tak, aby lepiej było widać… buty.

Chyba najbardziej śmiałą i erotyczną z dotychczasowych sesji polskiej modelki jest sesja fotograficzna dla magazynu „Man About Town” z jej obecnym chłopakiem, również modelem – Sashą Knezevicem. Autorką zdjęć w tym przypadku po raz kolejny była Camille Arkans. Widać tu nawet pewne podobieństwo do sesji „Mustang Baby”, a także zamiłowanie pani fotograf do klimatów wiejskich. Anja Rubik i Sasha Knezevic poznali się podczas pracy nad reklamówką GAP. Wówczas to Anja była jeszcze w związku z informatykiem Łukaszem. A zatem, jak widać bez względu na rodzaj sesji i wasze opinie na ich temat, o polskiej modelce Anji Rubik jest ostatnimi czasy bardzo głośno…