Już 27 września rozpocznie się niezwykły, dwudniowy przegląd teatralny, czyli 2. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie. Na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” pojawią się grupy teatralne i kabaretowe, zespoły muzyczne i niezależni artyści z całej Polski, żeby wziąć udział w „Stanach Zjednoczonej Świadomości”. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Weekendowe wieczory 27 i 28 września zostaną wypełnione przez spektakle i koncerty. Na wyszkowskiej scenie spektakl „Oświadczyny” zagra grupa teatralna Łoscemił. W sobotę wystąpi też Kompania Teatralna Mamro z przedstawieniem „Epopeja” oraz Artur Gotz z recitalem „Mężczyzna prawie idealny”. W niedzielę na deskach wyszkowskiego „Hutnika” improwizację kabaretowo-teatralną przedstawi Dźwięk Dż. Zamiast zespołu Gwóźdź do Urny w Wyszkowie wystąpi Adam Grzanka, który wystawi „Stand-Up, czyli jak silne są męskie słabości”. Na scenie obejrzymy też spektakl „Animowanie” Studia Aktorskiego przy Teatrze GO. Tego samego dnia Trio Warszawskie zagra koncert „Iskry i łzy”.

Jacek Kwiecień poprowadzi warsztaty dla dzieci w wieku 9-14 lat. Dla młodzieży i dorosłych Teatr Forum wystawi spektakl interaktywny. Chętni będą mogli obejrzeć poemat „Ja” Juliusza Erazma Bolka w reżyserii i wykonaniu Wiesława Bołtryka. Premierowo pokazany zostanie film „Trebbia. Artyści i milionerzy” w reżyserii Łukasza Smolnika.

Podczas 2. edycji Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie będzie można też zobaczyć dwie wystawy. W sobotę odbędzie się wernisaż wystawy „Stany Zjednoczonej Świadomości”, podczas którego w wyszkowskim „Hutniku” obejrzeć będzie można obrazy takich twórców, jak: Barbara Gołaszewska, Zuzanna Marczyńska-Maliszewska, Adam Świderski oraz Maria Stańska-Nowicka. Niedzielny wernisaż odbędzie się na zewnątrz przy Restauracji „Wyszkowianka”. W ramach Galerii Przechodniej chętni zobaczą prace Izy Maciusowicz.

Przegląd w oddalonym o 50 kilometrów od Warszawy, Wyszkowie nie ma charakteru konkursu. Ma natomiast na celu integrację środowiska artystycznego. Współorganizatorami festiwalu są Fundacja Proscenium i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Przegląd został objęty patronatem medialnym przez wiele mediów – m.in. przez „Dziennik Teatralny”, portal E-teatr.pl, „Dobry Znak”, Radio Kampus i trendu.pl.


Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: http://letniascenateatralna.pl.tl/ oraz na facebookowym profilu Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie.