Jeśli czasami zdarza się, że twoje włosy nie wyglądają zachwycająco, chociaż po umyciu nakładasz dobrą odżywkę, koniecznie zapoznaj się z poniższymi radami. Być może jest to kwestia techniki.

Mogłoby się wydawać, że nic trudnego nie ma w stosowaniu odżywki do włosów. Często jednak zdarza się, że po użyciu preparatu włosy są ciężkie, lepiące, wyglądają na nieświeże. Nie zawsze oznacza to, że odżywka do włosów została źle dobrana. Czasami jest to kwestia nieumiejętnego jej zastosowania. Sprawdź krok po kroku, czy wszystko robisz dobrze.

Zwykła odżywka do włosów – ten rodzaj preparatu rekomendowany jest jako część codziennej pielęgnacji włosów. Pomaga w ułożeniu fryzury i chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jest polecana do każdego rodzaju włosów.

1. Po umyciu włosów szamponem dobrze odciśnij nadmiar wody.
2. Nałóż odżywkę na wnętrze jednej dłoni. Odpowiednia ilość zależna jest od długości i grubości twoich włosów. Jeśli nie masz pewności, jak wiele preparatu potrzebujesz, zacznij od porcji wielkości złotówki, by potem ewentualnie dołożyć drugą porcję.
3. Delikatnie rozetrzyj odżywkę w obu dłoniach.
4. Rozpocznij nakładanie preparatu od końcówek włosów i zmierzaj w kierunku głowy, ciągle masując włosy (przez około jedną minutę).
5. Nie wcieraj odżywki w skórę głowy!
6. Dokładnie spłucz włosy chłodną lub letnią wodą, aż przestaniesz wyczuwać śliskość produktu.

Odżywka do włosów bez spłukiwania – jest niezwykle wygodna, pozwala zaoszczędzić czas i wodę. Zwykle preparaty tego typu mają formę serum dodającego włosom blasku.

1. Po umyciu włosów osusz je ręcznikiem. Ociekające wodą nie będą absorbowały kosmetyku.
2. Nałóż niewielką ilość serum na jedną dłoń. Im krótsze są twoje włosy, tym mniej preparatu potrzebujesz. Do stwierdzenia, jaka jest optymalna dla ciebie ilość kosmetyku, dojdziesz metodą prób i błędów, ale producenci najczęściej rekomendują porcje wielkości ziarenka grochu.
3. Rozetrzyj serum w obu dłoniach. Pozwoli to na bardziej równomierne rozprowadzenie kosmetyku.
4. Jeśli masz długie włosy, zbierz je z tyłu głowy, jakbyś robiła kucyka. Obiema dłońmi przeczesuj włosy od góry na dół, delikatnie je masując.
5. Pamiętaj, aby nie wcierać serum w skórę głowy, bo włosy będą wyglądały nieświeżo.
6. Rozczesz włosy rzadkim grzebieniem.

Odżywka w sprayu – idealna dla włosów cienkich i delikatnych. Ma taką zaletę, że można ją nakładać bez wcześniejszego mycia głowy i ograniczyć się tylko do końcówek włosów.

1. Trzymaj butelkę z odżywką w odległości około 20 cm od włosów.
2. Spryskaj kilkakrotnie włosy albo wybrane ich partie odżywką.
3. Rozczesz włosy grzebieniem

Pamiętaj, że odżywka do włosów powinna być nakładana systematycznie, po każdym myciu włosów.