off festival 2012

Organizatorzy potwierdzili już tegorocznych artystów, którzy wystąpią w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. OFF Festival 2012 odbędzie się pomiędzy 3 a 5 sierpnia.

Pierwszą z gwiazd, która wystąpi będzie Iggy Pop& The Stooges, amerykański zespół, grający muzykę punk rockową. Swoją karierę rozpoczęli w 1967, grali do 1974 roku, po czym mieli bardzo długą przerwę, aż do 2003 roku. Dwa lata temu mogliśmy oglądać i podziwiać świetną kondycję Iggy Popa na koncercie w Polsce. Tym razem usłyszymy ich w sierpniu, przyjadą na prośbę fanów, którzy nie wyobrażają sobie imprezy bez tak charyzmatycznego wokalisty.

off festival 2012

Kolejnym zespołem, będzie amerykańska grypa punkowa Suicide. Na OFF-ie zagrają swój cały debiutancki album. Podobno stworzyli dzisiejsze znaczenie słowa punk. „ Ktoś powiedział, że Suicide to najbardziej punkowy zespół wszech czasów, bo nawet punki nas nienawidziły”- powiedział kiedyś Alan Vega, wokalista zespołu.

Nazywani spadkobiercami oraz kontynuatorami zespołów Neu! I Throbbing Gristle, czyli Death in Vegas to kolejne gwiazdy, które ubarwią imprezę. Są mieszanką techno rocka i psychodelik, zyskali uznanie nie tylko krytyków i wielbicieli undergroundowych brzmień, ale także stali się popularni na tanecznych parkietach.
Na festiwalu, będziemy mogli usłyszeć również zespół Black Face, kolejny rockowy band pochodzący z Ameryki. Zadebiutowali słynnym przebojem „ I  want to kill you”.

off festival 2012

Inna grupa Iceage, tym razem dość młoda, zaledwie rok temu wydali swój pierwszy album „New Brigada” Przeniosą swoje kopenhadzkie korzenie do Polski. I ostatnią gwiazdą, która zaszczyci Katowice to Colin Stetson. Kanadyjski jazzman, który gra na olbrzymim saksofonie basowym, zaprezentuje nam swój indywidualny i niepowtarzalny styl.

Z niecierpliwością czekamy na sierpień!

off festival 2012