Współcześnie niekonwencjonalne formy w budownictwie mieszkaniowym można spotkać coraz częściej. Nie zawsze jednak wychodzi na dobre przedłożenie formy nad funkcję w architekturze. Udanym przykładem realizacji budynku, gdzie to funkcja podąża za formą tym samym ją kształtując, jest powstała w Hiszpanii willa 360 stopni. Autorami tego odważnego w swojej formie domu są projektanci z biura architektonicznego Subarqitectura. Budynek został usytuowany na niewielkim wzgórzu w pobliżu miasteczka Galapagar znajdującego się niedaleko Madrytu, gdzie rozciąga się przepiękny widok na całą okolicę. Właśnie w tym miejscu willę pragnął wybudować inwestor i jak mówią sami architekci to jej położenie w dużym stopniu zdeterminowało jej ostateczny kształt. Budynek swoim wyglądem przypomina tubę, która została zwinięta w pętlę, dzięki czemu z różnych punktów domu można podziwiać inny aspekt pobliskiej okolicy.

Willa otrzymała czarną elewacje wykonaną z płytek kamiennych ze skały łupkowej, który to materiał jest charakterystyczny dla tej okolicy. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu króluje minimalizm czy wręcz ascetyzm bo jak twierdzą twórcy to mieszkańcy willi i jej malownicze położenie ma stanowić element dekoracyjny obiektu.

Co ciekawe inspiracją dla projektantów tego niezwykłego budynku nie była architektura mieszkaniowa, a formy inżynieryjne takie jak ronda, skrzyżowania czy węzły drogowe i tę płynność ruchu kołowego udało się im doskonale oddać w hiszpańskiej realizacji