Policjanci w Polsce kojarzą się z mandatami, bezsilnością oraz z okropnymi mundurkami. Widok policjanta w jasno niebieskim stroju źle skrojonym nie budził w nas zaufania ani szacunku. Jednak teraz wszystko się zmieni. Policjanci dostając nowe granatowe mundurki wyglądają nie tylko modnie, nowocześnie, ale i na bardziej doświadczonych i silnych.
Zamiast gładkiej błękitnej koszuli granatowa z "policją" na piersi i na rękawie. Zamiast wąskich czarnych spodni w kancik granatowe bojówki, również podpisane, z odblaskowym paskiem na nogawkach. Mundury są bardzo dobrze skrojone i wyglądają świetnie zarówno na mężczyznach, jak i kobietach.
Opalizujący granat munduru z elementami bieli powoduje, że wyglądają jak policjanci z Italii.
Kurtka wiatrówka, koszulka polo, spodnie bojówki, pas z klamrą plastikową z blokadą oraz koszula z krótkim rękawem brzmi jak strój modnisia z Paryża, Mediolanu, Nowego Jorku czy Londynu. Policjanci wyglądają znakomicie. Nowymi strojami zachwycają się zarówno najlepsi projektanci mody, kierowcy samochodów lubiących szybko jazdę, złodziejaszki jak i reszta społeczeństwa!

Odświeżenie wizerunku i zaprojektowanie nowych mundurów policja zleciła łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Komisja złożona z przedstawicieli KGP i ASP pierwszą nagrodę przyznała Piotrowi Suchockiemu, absolwentowi ASP. Wyróżnienia dostali Maria Kuźma i Michał Szulc, studenci V roku Wydziału Tkaniny i Ubioru, co oznaczało, że również ich pomysły miały być wykorzystane w tworzeniu przyszłych mundurów. Dizajner przy projektowaniu policyjnej odzieży konsultował się ze swoim znajomym policjantem, żeby sprawdzić, jakie rozwiązania będą najbardziej praktyczne. Dorzucił do tego jeszcze włoski, elegancki styl i nasi policjanci są teraz nie do poznania. 
Piotr Suchocki chciał aby spodnie bojówki miały podwójną nogawkę, ich część ortalionowa wpuszczana miała być do butów, a zewnętrzna mocowana na dowolnej wysokości, tak by nie brudziła się podczas zimowej chlapy lub nie zaczepiała o przeszkody w czasie pościgu. Golf z policyjnym emblematem i z wstawkami na łokciach i barkach - by nie wycierał się w tych miejscach. Uniwersalna podpinka polarowa zakładana pod kurtkę, gdy jest zimno, i zdejmowana przy wyższych temperaturach (bez względu na porę roku), stanowiąca osobny element umundurowania. Czapka zimowa z grubej dzianiny. Kurtki (zimowa i letnia) do pasa zapinane na "ekspresy", tj. zamki błyskawiczne obsługiwane jednym pociągnięciem ręki (zimowa z dopinanym kapturem), ściągacze na zakończeniach rękawów i na dole. Kamizelka z elementami wyposażenia z pianką amortyzacyjną zabezpieczającą przed skutkami uderzeń, upadków itp., z tyłu kontrafałda umożliwiająca poszerzenie jej, by w zimne dni założyć pod nią sweter, golf lub podpinkę polarową. Białe koszulki i krótkie spodnie oraz T-shirt na lato. Stopnie na pagonach, wszystkie elementy odblaskowe na rzepach lub napach, by można je zdejmować, stałe elementy odblaskowe tylko dla policjantów z ruchu drogowego.

Co sądzicie o nowych strojach?