Wśród znacznej części gwiazd oraz celebrytek zapanowała ostatnio moda na wszelkiego rodzaju opaski we włosach. Mało tego, wygląda na to, że jest to jeden z najbardziej chwytliwych i popularnych trendów w ciągu ostatnich kilku sezonów. Istotnym atutem jest w tym przypadku to, że każda z nas może dobrać sobie opaskę tak, aby nie tylko była ona dopasowana do zaistniałych okoliczności, lecz także doskonale współgrała z naszą osobowością.

Zwyczajne, plastikowe opaski odeszły już raczej w zapomnienie. Część z nas nosi je jeszcze czasem w domu podczas robienia porządków. Tymczasem moda na jak najoryginalniejsze opaski wciąż trwa i chyba prędko się nie skończy. Obecnie bowiem opaski mają nie tylko podtrzymywać włosy, lecz także w pewien sposób podkreślać naszą kobiecość. Mogą to być opaski plastikowe, satynowe, skórzane, a nawet dziergane na szydełku.

I tak oto na przykład Paris Hilton zdecydowała się jakiś czas temu zaczerpnąć inspiracji jeszcze z okresu lat dwudziestych. Zakładając bogato zdobioną, srebrną opaskę, do której gładziutko zaczesała włosy, przypominała dystyngowaną artystkę prosto z chicagowskiego kabaretu. W połączeniu z wyraziście umalowanymi oczami, a także mocną, czerwoną szminką na ustach efekt okazał się równie kobiecy, co prowokujący.
Zupełnie inny styl, tym razem z lat pięćdziesiątych, wybrały Nicole Richie oraz Lindsay Lohan. Opaski tego typu charakteryzują się bowiem przede wszystkim tym, że są cienkie i stosunkowo subtelne, a także wygodne i funkcjonalne. Co więcej, z upodobaniem zaczęli po nie sięgać także mężczyźni, jak chociażby David Beckham. Modne ostatnio są także opaski podwójne, które mnie osobiście kojarzą się trochę z Pocahontas.

Dla tych z was, które preferują nieco bardziej ekstrawagancki i wyrazisty styl, idealne mogą okazać się szerokie opaski w odważnych, neonowych kolorach, które najlepiej komponują się z kreacjami w bogate kwieciste wzory. Jeżeli z kolei żadna z powyższych propozycji nie przypadła wam raczej do gustu, to zawsze możecie jeszcze spróbować czegoś zdecydowanie bardziej kontrowersyjnego, jak chociażby opasek z ogromną czerwoną kokardą, różowym kwiatem lub też nabitych ćwiekami.
Opaskę można założyć zarówno na rozpuszczone włosy, jak i też zebrać je z tyłu w kok lub koński ogon. Ponadto, jeżeli założymy ją bliżej czoła, efekt okaże się zdecydowanie mniej ugrzeczniony i bardziej zadziorny. Jedno jest jednak pewne, w tak różnorodnym wyborze akcesoriów z całą pewnością każda z was znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie, to może chociaż spróbować sama taką opaskę zrobić…